Juba aasta algusest käib TalTechis agar sisseastumisperiood ning just sel põhjusel teavad paljud tulevased tudengid juba täna, et asuvad sügisest ülikooli ridades õppima.
Üheks selliseks sisseastunuks on peagi 22-aastaseks saav Kristjan Kond, kes esitas aasta esimestel päevadel avalduse rakendusfüüsika erialale ning on tänaseks juba õppima asumise kinnitanud.
Rakendusfüüsika kogub populaarsust
Kristjan lõpetas 2018. aastal Tallinna Inglise Kolledži ning asus seejärel luurekompaniis aega teenima. Pärast ajateenistuse lõppu otsustas ta jääda truuks huvile ärivaldkonna vastu, mis tärkas juba gümnaasiumi ajal, ning asus sellest tingitult õppima just ärindust.
Kuna aga paralleelselt kooliga tekkis võimalus asuda tööle tarkvaraettevõttesse Veriff, otsustas Kristjan õpingud katkestada ning rakendada huvi ärimaailma vastu läbi töötamise.
Praegu töötab Kristjan Veriffis müügimehena. “Vastandlikult populaarsele arvamusele, et tegelen päevast päeva toote pähe määrimisega, uurin tegelikkuses, mis on kliendi mure, et seda Veriffi meeskonnaga lahendama hakata,” kirjeldas ta.
Tunneb huvi maailma vastu
Kust jõudis ärihuvidega noormees aga rakendusfüüsikani? “Tahan olla järgmine Elon Musk,” naljatles Kristjan. Tegelikkuses usub ta, et laias laastus on noortel ülikooli minekuks kaks erinevat põhjust, kus üks ei välista teist.
“Esimene on tuleviku kindlustamine mingil erialal, näiteks pärast informaatika õppimist IT-maailmas arendajana karjääri teha või pärast füüsika õppimist teadlasena maailma paremaks muuta,” kirjeldas ta.
“Teine põhjus on aga sisemine huvi mingi eriala vastu, et saada sealt endale silmaringi laiendav põhi, mis võib pakkuda täiesti teisel erialal töötades huvitavaid analooge või perspektiive,” jätkas ta ning pakkus, et kuulub ise pigem teise gruppi.
Kristjan tunneb huvi erinevate eluvaldkondade, sealhulgas näiteks spordi, toidu ja muusika vastu. Samuti on üks tema sügavamatest eesmärkidest panna inimesi tundma end oma kehas hästi, seda nii füüsiliselt kui vaimselt.
Huvi rakendusfüüsika vastu tekkis aga siis, kui ta hakkas pöörama rohkem tähelepanu ümbritsevale keskkonnale. “Vaatasin, kuidas taevas algab ühest kohast ja lõpeb teises, samal ajal tundes tuult ning nähes puid õõtsumas,” kirjeldas ta. “Kas maakera on tõesti ümar – tundub, et saan ehk kolme aasta pärast teada,” lisas ta.
Eriala annab laiapõhjalised teadmised
TalTechi rakendusfüüsika õppekavast leiab lisaks füüsikale nii programmeerimist, andmeteadust kui ka matemaatikat, pakkudes õppijale seega väga erinevaid teadmisi.
“Olen 100% nõus, et eriala on lai ja huvitav. Rakendusfüüsika puhul meeldib mulle kõige rohkem see, kui laiapõhjaline see on, pakkudes piiramatuid võimalusi edasi arenemiseks,” sõnas Kristjan. Seetõttu ei oska ta praegu ette ennustada, milline suund teda valdkonnas rohkem huvitama hakkab.
Pikemas plaanis unistab Kristjan, et saaks maailmale pakkuda midagi, mis teeks kõigi elu paremaks või viiks seda mingil viisil edasi.
“Ma proovin nautida ja elada elu pigem olevikus ja sellest tulenevalt püüan vältida väga täpsete pikaajaliste eesmärkide seadmist,” põhjendas ta, miks seab endale just lühiajalisemaid eesmärke – soovid ja eesmärgid võivad nimelt väga kiiresti muutuda. “Olen veel piisavalt noor ja naiivne, et uskuda maailma muutmisesse,” ütles ta.