TalTech avas uute mikrokraadikavade vastuvõtu

Avaldusi saab esitada 21. juunini

Mikrokraadikavadel õppima asumine on võimalus kõrgkooliõpingute juurde tagasi tulla ja omandada vajalikke lisateadmisi oma erialal arenemiseks või karjääripöörde sooritamiseks.Foto: TalTech

Tallinna Tehnikaülikool avas juuni alguses vastuvõtu sügisestele mikrokraadikavadele. Valikus on ligi 50 mikrokraadikava, millest suuremat huvi peaksid äratama uued kavad: finants- ja investeeringute analüüs ning tehisintellekt, andmekaeve ja masinõpe.

TalTech pakub sügisel arvukalt uusi mikrokraadikavasid, mis arvestavad täiendusõppijate soove ja tööturu vajadusi. Tehisintellektist on saanud moesõna, aga kuidas see praktiliselt töötab ja millised on andmekaeve ja masinõppe baasteadmised, õpetab uus mikrokraadikava.

Kavajuhi Ago Lubergi sõnul annab mikrokraad vajalikud algoskused, et nendes valdkondades süvitsi minna. “Mikrokraadikava läbinu saab tehnilise ja praktilise kogemuse, kuidas tehisintellekt, andmekaeve ja masinõpe töötavad,” ütles Luberg. Ta lisas, et õppuritel peab olema eelnev programmeerimiskogemus.

TalTechi õppejõud Kristjan Liivamägi ja Paavo Siimann avavad finants- ja investeeringute analüüsi mikrokraadikava, mis on suunatud jaeinvestoritele ja annab ülevaate, kuidas hinnata erinevate finantsinstrumentide õiglast väärtust ja tõlgendada finantsanalüüside tulemusi. “Meie õppekava rõhutab investeeringute portfelli juhtimise aluspõhimõtteid, milleks on alternatiivide mitmekesistamine ja investeerimise fundamentaalsed aspektid,” lausus kavajuht Paavo Siimann.

Loodusteaduskonna mikrokraadikavadest on huvipakkuv TalTechi, Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli Pärnu kolledži koostöös loodud toidutehnoloogia ja disaini mikrokraad – Kokk kui disainer – mis avab erialase kõrghariduse võimalused toitlustusettevõtlusega alustajatele. „Esimesel õppeaastal oli mikrokraadikaval väga mitmekesine õppijate valik klassikalistest à la carte restoranidest kuni koolitoitlustuse ja kaitsejõudude esindajateni välja,“ ütles üks kavajuhtidest Anne Roosipõld Tartu Ülikooli Pärnu kolledžist.      

TalTechi mikrokraadikavade valikus on jätkuvalt varasematel aastatel populaarsust kogunud programmeerimine, teenusedisain, turundus ja ettevõtlus. Mitmeid mikrokraadikavasid nagu CAD tehnoloogiad inseneerias, tootmisautomaatika alused või materjalide taaskasutamine ja ökodisain, on võimalik õppida TalTechi regionaalsetes kolledžites Kohtla-Järvel, Tartus ja Kuressaares.

TalTechi avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg ütles, et mikrokraadikavadel õppima asumine on võimalus kõrgkooliõpingute juurde tagasi tulla ja omandada vajalikke lisateadmisi oma erialal arenemiseks või karjääripöörde sooritamiseks. “Mikrokraadide vastu kasvab huvi, sest see õppevorm arvestab paremini täiskasvanud õppijate vajadustega,” lausus ta.  

Vastuvõtt TalTechi mikrokraadikavadele on avatud 21. juunini, õppetöö ülikoolis stardib septembri alguses. Lisainfo: taltech.ee/mikrokraad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.