TalTech ja Unicorn Squad panevad tuhanded tüdrukud tehnoloogias tegutsema

HK Unicorn Squadi laager Viimsi Koolis.Foto: TalTech

Tallinna Tehnikaülikool ja neidude tehnoloogiaõpet edendav HK Unicorn Squad sõlmisid 17. juunil 2023 koostöölepingu, et arendada IT- ja tehnoloogiaharidust tüdrukute hulgas kõigis kooliastmetes. Ühistesse tegevustesse kaasatakse lähiaastatel kuni 4000 tüdrukut üle Eesti.

Tehnoloogiaõpet laiendatakse gümnaasiumiastmele

Viis aastat tegutsenud HK Unicorn Squad on huviharidusena pakkunud tehnoloogiaõpet alg- ja põhikooli tüdrukutele, huviringides osaleb tänaseks ligi 3000 tüdrukut.

Tallinna Tehnikaülikooliga koos laiendatakse IT-, loodusteaduste ja tehnoloogiaõpet ka gümnaasiumisse jõudnud tüdrukutele, pakkudes selleks ka TalTechi õppelaborite ja lektorite ning üliõpilaste abi.

Kokku soovitakse kaasata IT- ja tehnoloogiakursustele kuni 1000 gümnaasiumiõpilast. Koos alg- ja põhikooli tehnoloogiaringides hõivatud tüdrukutega on pikaajalisem eesmärk pakkuda tehnoloogiaõpet kuni 4000 tüdrukule.

Suurendada on vaja naiste osakaalu IKT-s

Unicorn Squadi missioon on arendada varasest east tüdrukute huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu ja suurendada seeläbi naiste osakaalu IKT-s.

“HK Unicorn Squadi esimene eesmärk oli näidata, et ka tüdrukutes saab tekitada huvi tehnoloogiavaldkonna vastu ning panna nad näiteks roboteid programmeerima ja droone lennutama,” kinnitab Unicorn Squadi asutaja Taavi Kotka.

“Kui seni oleme üle Eesti pakkunud võimalust tehnoloogiaringides käia kuni 14-aastatele tüdrukutele, siis koostöös TalTechiga saame seda laiendada ka gümnaasiumiastmele. Nii kestab tüdrukute huvi valdkonna vastu kauem ja annab neile veelgi suurema tõuke ka ülikooli astudes vastavaid erialasid kaaluda,” ütleb Kotka.

Tallinna Tehnikaülikool soovib tuua ülikooli inseneri-, loodusteaduste ja IT õppekavadele rohkem naistudengeid, kes seni on eri põhjustel valinud teisi erialasid.

“Praegune tööturg pakub meestele ja naistele võrdseid võimalusi kandideerida inseneriks või tarkvaraarendajaks, samas on naiste osakaal kandideerijate hulgas jätkuvalt väike,” lausub TalTechi avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg. Ta rõhutab, et erialavalik määrab ära tulevased karjäärivõimalused ja seetõttu on oluline tekitada tüdrukutes varakult huvi tehnoloogiliste lahenduste vastu.

Koostööleping allkirjastatati 17. juunil 2023 Viimsi Koolis HK Unicorn Squadi laagris, leping sõlmiti kuueks aastaks.

TalTechi Virumaa kolledž on teinud Unicorn Squadiga koostööd 2022. aastast, kursustel on osalenud üle paarikümne tüdruku Kohtla-Järve ja Jõhvi koolidest. Lisaks osaleb TalTechi tehnoloogiakooli kursustel ja laagrites aastas ligi 800 õpilast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.