Eestit tabanud suur soojus võib mõjuda negatiivselt ka elektroonikaseadmetele. Sellest tulenevalt peab Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) professori Olev Märtensi sõnul hoidma elektroonikaseadmed kuumusest ja otsesest päikesevalgusest eemal.
“Seadmete puhul peab kontrollima, et jahutuspilud- ja avad oleksid katmata ja igal muul viisil soojusvahetus keskkonnaga takistamata. Suure võimsusega aparatuuril – näiteks nagu helivõimendid, mõõteriistad ja toiteseadmed, on soojusvahetiteks väljapoole korpust paigaldatud radiaatorid, mida ei tohi peita ega katta,” ütles Märtens.
Professor toob välja, et kõige soodsam keskkond elektroonikaseadmete jaoks on konditsioneeritud või jahedam koht kuna elektroonika on temperatuurile tundlik.
“Mingites piirides muutuvad tööparameetrid ja seade ei tarvitse korralikult töötada, mingitest temperatuuridest alates toimuvad pöördumatud muutused (rikkiminek).”
Kõige enam on temperatuurile tundlikud patareid ja akud, mille tööomadused muutuvad vastavalt temperatuurile, kuid seda siiski äärmuslikel temperatuuridel. Arvuti puhul soovitab Märtens valida energiasäästiku töörežiimi, mis vähendab ka arvuti poolt eraldatavat soojust.
Lisaks soovitab ta seadmetele teostada tolmueemalduse ja sisemiste ventilaatorite kontrolli, mis aitab seadmel end jahutada.