Tudengite tööturule sisenemiseks on loodud uudne värbamistarkvara

Iga värbamine on teatud mõttes unikaalne ning üha enam annavad tooni tööotsija ja tööpakkuja kokkuviimiseks loodud rätseplahendused. Esimese omalaadse võimalusena Eestis töötas Recrur TalTechi majandusteaduskonna jaoks välja spetsiaalse platvormi, et muuta üliõpilastele töö- ja praktikavõimaluste leidmine võimalikult efektiivseks.

Värbamise klassikalisemaid lahendusi varjutavad üha enam konkreetseks otstarbeks loodud custom-lahendused ning seda põhjusega. Võrdse efektiivsusega ühe kanali või meetodi abil kõiki sihtgruppe värvata ei ole paraku võimalik ning tihtipeale toob see kaasa hoopis ebavajaliku aja- ja inimressursi kulu, mida oleks otstarbekam suunata muudesse tegevustesse.

Värbamistarkvara lahenduste pakkuja Recrur arendas TalTechi majandusteaduskonna vajadustest lähtuvalt spetsiaalse värbamisplatvormi, mis võimaldab tudengitel õpingute ajal lihtsalt ning läbipaistvalt sobivaid praktika- ja töövõimalusi leida. Portaal on loodud nii, et edaspidi saavad soovi korral ka ülikooli teised teaduskonnad selle kasutusele võtta.

Recrur on kogenud värbamislahenduste arendajana loonud vajaduspõhiseid teenuseid paljudele firmadele ning erinevaks otstarbeks. Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna vajaduste lahendamiseks tuli platvorm olemasolevate mudelite rakendamise asemel suures osas tühjalt kohalt üles ehitada. Oma kasuteguri tõttu ei pelga platvormi looja ambitsioone, et lähitulevikus on tegu standardiga ning TalTech on teinud esimese ja olulise sammu.

„Arendasime TalTechi majandusteaduskonnale platvormi, mille kaudu saavad ettevõtjad tudengitele kerge vaevaga praktika- ja töökuulutusi edastada ning kus kandideerimisprotsess on maksimaalselt kasutajasõbralik ja automatiseeritud. Avastasime, et sarnast süsteemi pole meil ülikoolides varem kasutanud ning väga palju tööd tehakse kordades ajamahukamalt ning ebaefektiivsemalt,“ kommenteeris Recruri juht Marit Alaväli ning lisas, et platvorm annab majandusteaduskonna tudengitele võrdse võimaluse läbipaistvatel alustel ning lihtsasti navigeeritavas keskkonnas endale sobiv praktika- või tööpakkumine leida.

“Seal toimub kogu üliõpilaste ja ettevõtete vaheline kandideerimist puudutav suhtlus ning nende ühendajaks on TalTechi majandusteaduskond, kes veendub, et süsteemi kasutatakse ausalt ja konstruktiivselt. Samuti on alati konkreetselt välja toodud, kas tegu on vaid tööpakkumisega või ka võimalusega erialase praktika sooritamiseks.”

Platvormi näol on tegemist TalTechi kodulehe osaga, kuhu tuleb pakkumiste nägemiseks ja kandideerimiseks üliõpilase kasutajakontoga sisse logida. Värbavate ettevõtete jaoks on kandidaatide andmetega tutvumine ning nende haldamine mugav. Võimalus on loodud TalTechi majandusteaduskonna tudengitele bakalaureuseõppest kuni doktoriõppeni.

Väljatöötatud lahenduse laiem eesmärk on luua kõrghariduse omandamisele juurde lisandväärtust ning muuta tööturule sisenemine tudengite jaoks võimalikult sujuvaks ning efektiivseks. Ettevõtete jaoks tagab see personaalse võimaluse endale minimaalse ressursikuluga sobiva kvalifikatsiooni ja haridusega töötaja või praktikandi leidmiseks.

Recrur lähtub oma tegevuses motost, et värbamine peab toimuma targalt ja organiseeritult ning kindla tööstruktuuri loomine garanteerib vähem paberimäärimist ning kõrgema tulemuslikkuse. Kahe ettevõtte värbamisprotsessis võib küll esineda palju sarnasusi, kuid täielikult identseid olukordi kohtab harva. Sestap on pikemas perspektiivis alati otstarbekas panustada automatiseeritud ja individuaalsete värbamislahenduste väljatöötamisse ja kasutamisse.

Tutvu platvormiga: sbg.career.taltech.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.