Tudengivormelist kaitsetööstusesse: Martin Ploomi lugu

Fotod:TalTech.

Milrem Robotics on mehitamata maismaasõidukitele tarkvara arendav ettevõte ning äsja ühines sellega ka TalTechi üliõpilane Martin Ploom, vahendab TalTech.

Ploom alustas õpinguid TalTechis mehhatroonika erialal ning jätkas magistriõppes elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate erialal. Ta soovis end siduda valdkonnaga, mis areneb Eestis kiiresti, et tegevusalal jaguks põnevust ja arengut ka peale õpingute lõppu.

Ploom valis väga kindlameelselt õppimiseks Tallinna Tehnikaülikooli, sest teda paelus inseneeria ning ta teadis, et TalTechis ei jää see õpe vaid teoreetiliseks. “Oma bakalaureuse kraadi omandasin mehhatroonika erialal ning sealt edasi tundus loogiline otsus minna magistrisse elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate erialale, sest just elektroonika oli see, milles end edasi arendada tahtsin,” ütleb ta.

Viimasel magistriaastal otsustas ta lõputöö kirjutamise kõrvalt ka informaatika kõrvalerialana võtta. “Kui juba ülikooli tulin, siis miks mitte võtta sellest maksimumi,” naeratab Ploom.

TalTech teeb maailma suuremaks

Ploomi sõnul annab TalTech tervikliku pildi sellest, kuidas asjad töötavad. “See on ilmselge, et alles millegagi tegelema hakates saad teada, mida kõike veel ei tea. Kuid alustada on kergem kui on hea põhi all ning just selle ma nende mitmete aastate jooksul TalTechis õppides olen saanud,” räägib Ploom innukalt.

Fotod:TalTech.

Ploomi sõnul on kõige lahedamaks projektiks olnud TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli koostööprojekt tudengivormel. Tudengivormelis ehitatakse iga aasta nullist valmis elektrivormel ning käiakse sellega suvel üle Euroopa võistlemas.

“Erialale kohaselt olin tiimis mitmel aastal elektroonika kapten, kuid 2018.aasta sügisel otsustasin end proovile panna ning lõin Baltikumi esimese isejuhtiva vormeli meeskonna,” sõnab Ploom ning lisab, et meeskonda vedades saavutati juba esimesel tegutsemisaastal Tšehhi võistlusel esikoht. Neli aastat tudengivormelis andsid Ploomile parima praktilise kogemuse, mille abil (autotööstuse) inseneride maailma tippu pürgida ja selleläbi autonoomsete sõidukite maastikul jälg maha jätta.

Kõrvalerialast võib sirguda põhitöökoht

Usun, et noored võiksid eriala valikut tehes mõelda sellele, mis suunad Eestis kõige kiiremini arenevad. Siis on kindel, et tegevusalal on huvitav nii õpingute ajal kui ka pärast õpingute lõppu;” ütleb Ploom. Sinna hulka kuuluvad noormehe sõnul kindlasti TalTechi infotehnoloogia erialad, kaasa arvatud elektroonika ja kommunikatsioontehnoloogiad.

Martin Ploom töötab hetkel Milrem Robotics’is tarkvaraarendajana. Õpingutejärgselt valiti just kõrvalerialaga seotud töökoht, ent inseneeria valdkonna teadmised on ta sõnul ka sel puhul väga olulised. Põhjuseks toob ta just fakti, et tarkvara on väga tihedalt seotud just elektrooniliste ja mehaaniliste süsteemidega.

Milrem Roboticsis arendab Martin Ploom tarkvara mehitamata maismaasõidukitele, mis leiavad rakendust kaitsejõududes, tööstuses ning päästeteenistuses. Igapäeva töös tuleb ette füüsikaliste ja matemaatiliste mudelite loomist sõidukist ja selle osadest ning samuti juhtalgoritmide kirjutamist masina süsteemidele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.