Uuest aastast jõuab Eesti turule esimene 5G võimekusega kõnekaart, mis annab võimaluse kasutada senisest veelgi kiiremat ja vastupidavamat internetiühendust ning seda ka alla eurose paketi puhul. Kui mõnele võib tulla üllatusena, et kõnekaarte üldse veel kasutatakse, siis tegelikult läheb neid Eestis iga kuu kaubaks tuhandeid.
Küllap mäletavad paljud aega, kui kõneaega tuli käia kioskis või bensujaamas laadimas. Tänapäeva kõnekaart ei tähenda tülikat asjaajamist, vaid tihtipeale hoopis suuremat paindlikkust ja isegi soodsamat hinda kui lepingulise teenusega võimalik.
Kõnekaarte ostetakse iga kuu tuhandeid
Teemegi esiteks selgeks, mis on SIM-kaardi ja kõnekaardi vahe. “SIM-kaart on kõnekaardi füüsiline osa. Selleks, et SIM-kaardist saaks kõnekaart, on vaja sellele vastav lahendus peale installida,” selgitab Tele2 erakliendi teenuste noorem tootejuht Sirli Kikas.
Kui vaadata Eesti kõnekaartide kasutajate üldist arvu, on see viimastel aastatel olnud suhteliselt stabiilne. Erandiks on ainult 2022. aasta, kui Ukraina sõjapõgenike Eestisse saabumisega seoses mahud tõusid. Tele2 kõnekaarte ostetakse iga kuu tuhandeid ja aastas kümneid tuhandeid. Niisiis pole kõnekaardid mitte kuhugi kadunud.
Sõnast “kõnekaart” ei tasu ennast lasta eksitada, tänapäeval ostetakse nutiseadmetesse lisaks kõneminutitele ka internetimahtu. “Kasutatud andmemahud kasvavad jõudsalt aastast aastasse,” kinnitab Kikas.
Kes ja miks siis kõnekaarte kasutavad? Kikase sõnul on kasutajaid väga erinevaid. “Kõnekaardi plussiks on kindlasti lepinguvabadus, kulude kontrolli all hoidmine ja vastavalt vajadusele kasutamine,” märgib ta.
5G toega kõnekaart toob senisest kiirema neti
Kõnekaardi trendid on üpris sarnased lepinguliste mobiilipakettidega: interneti mahud suurenevad ja tehnika arenguga tuleb kaasas käia. “Sellel põhjusel avame 5G kasutamise võimaluse kõikidele Tele2 kõnekaardi kasutajatele alates uue aasta esimesest jaanuarist, pakkudes Eestis esimesena 5G toega kõnekaarti,” sõnab Kikas. See annab klientidele võimaluse nautida senisest kiiremat ja võimsamat kasutuskogemust ehk suuremat andmeside tippkiirust, väiksemat viiteaega, paremat töökindlust ja kättesaadavust.
Kiiret 5G internetti saab kasutada iga Tele2 kõnekaardi klient, sõltumata kõnekaardi paketist ja hinnast. “Praeguseks on enamikel uuematel telefonidel 5G võimekus ja soovime, et kõik meie kliendid, ka kõnekaartide omanikud, saaksid mugavalt ja mõistliku hinnaga kasutada parima kvaliteediga internetti,” sõnab Kikas.
Tele2 5G kõnekaardi kolmest võimalikust stardikomplektist on üks piiramatu ja sisaldab kümneks päevaks piiramatus mahus interneti kasutamist Eestis ning sobib nii nutitelefoni kui ka ruuterisse. Pärast kümne päeva möödumist saab kõnekaardile soovi korral aktiveerida mõistliku hinnaga paketi, mis vastab kasutaja vajadustele. Näiteks saab valida 1GB, 8GB või piiramatu internetimahuga Surfa pakettide vahel.
“Muidugi jõuab 5G ka praeguste Tele2 kõnekaartide omanikeni. Kõikidesse nende pakettidesse integreeritakse 5G võimekus märkamatult ja see hakkab toimima uue aasta algusest. Kliendid ise ei pea midagi tegema – piisab kui 5G toega telefonil on andmeside sisse lülitatud ning juba ühendubki telefon meie levialas 5G võrguga. Samuti jäävad alles kõik teised võrgud, nii 4G, 3G kui ka 2G. Kiirem ja kvaliteetsem internet kliendi jaoks hinda ei tõsta,” täpsustab Kikas.
Tele2 5G kõnekaarte saab osta enam kui 1500 müügikohas üle Eesti, neid müüvad ettevõtte esindused ja e-pood, Rimi, Maxima, Selver, Circle K, Olerex, Grossi Toidukaubad, Coop, R-kiosk, ning kõik teised hästivarustatud poed üle Eesti.