Microsoft365 muudab jälle hindu – kas on mõtet seda tarkvara edasi kasutada?

Tele2 Eesti B2B teenuste valdkonnajuhi Janek Jaago sõnul on Microsoft365 kasutuselevõtust alates programmi lisandunud rohkem kui 20 uut rakendust.Foto: Tele2

Vähem kui aasta tagasi saime lugeda uudist, et Microsoft uuendab Microsoft365 pakettide hinda. Põhjendus oli mõistetav: need olid kümme aastat samad püsinud. Nüüd paistab, et hinna muutmine hakkas neile meeldima, sest mõni aeg tagasi tuli teavitus, et alates 1. aprillist tõusevad kõigi Microsoft 365 litsentside hinnad täiendavalt 11 protsenti. Tele2 Eesti B2B teenuste valdkonnajuht Janek Jaago arutleb, mida võiksid kasutajad seejuures silmas pidada.

Kas nüüd oleks mõistlik mõelda alternatiividele?

Microsofti 2023. aasta aprilli hinnamuudatus on tingitud sellest, et alates 1. aprillist 2023 muutub Microsofti USD-EUR vahetuskursi poliitika: edaspidi hakkab Microsoft oma hindu korrigeerima iga kuue kuu tagant vastavalt USD-EUR vahetuskursile. Microsofti teavitusega saab tutvuda siin.

Arvestades, et kõik hinnad tõusevad ja ettevõtted otsivad kokkuhoiuvõimalusi, siis kas siin võiks olla üks koht, kus teha kärpeid ja loobuda Microsoft365 teenuste kasutamisest? Alternatiive nagu oleks – vahest tuntumad nendest on LibreOffice ja FreeOffice. Praktiliselt mõeldes pole see väga mõistlik, eriti kui ettevõte on juba Microsoft365-le näpu andnud.

Tegevuste tõhustamine on tähtis nii piiratud ressursside ja tööjõuga ettevõtetes kui ka suurtes organisatsioonides. Ja siin tulebki mängu Microsoft365 mitmekülgsus ja võimalused. Microsoft365 üks peamisi eeliseid on parem tootlikkus. Populaarsed Office’i rakendused (nt Word, Excel ja PowerPoint) töötavad kõikjal, kus on internetiühendus. See võimaldab meeskondadel reaalajas koostööd teha ja lühema ajaga rohkem korda saata. Samuti on võimalik dokumente jagada turvaliselt pilves.

Teine Microsoft365 oluline eelis on täiustatud turvalisus. Kui veel mõni aasta tagasi sai selle kohta öelda, et “parem kui mitte midagi”, siis nüüd on tegemist juba arvestatava kaitsega. Tänu täiustatud turbefunktsioonidele, nagu andmekaitse ja -kadude vältimine, võivad ettevõtted olla kindlad, et nende tundlik teave on turvalisemalt hoitud.

Hinnatõusu saab õnneks edasi lükata

Patt oleks jätta mainimata Microsoft Teamsi, Microsoft365 funktsiooni, mis pakub tsentraliseeritud platvormi suhtlemiseks ja koostööks. Pole vist enam inimest, kes poleks selles keskkonnas pidanud mõnel koosolekul osalema. Meeskonnad saavad ühes kohas suhelda video- ja helikõnede kaudu, pidada veebikoosolekuid ja jagada faile. See parandab suhtlust ja aitab meeskondadel hoida organiseeritust ja produktiivsust. Veelgi enam: kui kombineerida Teams Live ja Forms, siis on ettevõttel olemas kõik vahendid, et korraldada ägedaid kutsetega veebiseminare.

Viimasena väärib eraldi väljatoomist Power Automate, Microsoft365 funktsioon, mis võimaldab korduvaid ülesandeid automatiseerida ja töövooge sujuvamaks muuta. Vabastades aja strateegilisemateks tegevusteks, võib Power Automate aidata väikeettevõtetel saada tõhusamaks ja konkurentsivõimelisemaks.

Microsoft365 kasutuselevõtust alates on programmi lisandunud rohkem kui 20 uut rakendust, millest tuntumad on juba mainitud Teams, OneDrive, Planner, Forms, Power BI ja teised. Kokku on paketti lisandunud üle 1400 uue funktsiooni. Kokkuvõtteks võib öelda, et Microsoft365 on universaalne, kõigile ettevõtetele sobiv lahendus. Paljude funktsioonide ja eelistega Microsoft365 aitab kõigil oma tegevused sujuvamaks ja tõhusamaks muuta (ja see on üks edu valemi osasid).

Aga see paganama hinnatõus ikkagi… Üks võimalus hinnamuutust edasi lükata: tellida aastane litsents enne 1. aprilli, sest nii saab hinna fikseerida praeguse seisuga. Tele2 kaudu on võimalik tellida kõiki Microsoft365 pakette ja oma elu mugavamaks teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.