Projektoritest: kas lihtsalt lahe vidin või teleri asendus?

Kas teleri asemel võiks edaspidi osta projektori?Foto: Tele2

Tihtipeale ei olegi moodsas kodus telerit. Kes Eesti telekanaleid ei vaata ja saab muu videosisu kätte näiteks Netflixist või YouTube’ist, mida näeb mugavalt ka sülearvutist või mobiilist, see tegelikult ju ei vajagi telekat.

Variante on aga veel. Samsung tõi möödunud aastal turule The Freestyle projektori, mis võiks sobida just sellist tüüpi “televaatajatele” nagu äsja kirjeldatud. Proovisime omal nahal järele, kas tegemist on nii ägeda vidinaga, kui reklaami järgi paistab.

Sama kasutusmugavus kui nutiteleril

Samsung The Freestyle on kaasaskantav projektor, mis võimaldab luua suure ekraani igal pinnal. See tähendab, et spetsiaalset valget lina üles tõmmata pole vaja, aga ideaalis võiks näidata pilti ikkagi ühevärvilisele siledale pinnale. Mis eriti mugav – projektor oskab pildi ise automaatselt paika sättida, nii et pole vahet, kui kaugel või mis nurga all on pind, mille peale pilti näidata tahad – piisab vaid aparaadi sisselülitamisest ja kõik on paari sekundiga paigas. The Freestyle näitab Full HD pilti ja helisüsteem on sisseehitatud, nii et ühendama ei pea isegi välist kõlarit.

Siit kohe ka tähelepanek neile, kes igasugu tehnoloogiliste vidinatega sina peal pole ja võõraid seadmeid pelgavad – Samsungi projektorit on tõesti väga lihtne kasutada. Ehkki sõna projektor iseenesest kõlab ju keeruliselt, pole siin midagi uut, kui oled varem Samsungi Smart TV teleritega kokku puutunud. Tööle vajutades avaneb kohe samasugune interface, kus on olemas kõik äpid: Netflix, YouTube, Amazon Prime jne. Loomulikult saab rakendusi juurde tõmmata, nagu ka iga Samsungi teleri puhul.

Pisikesest vidinast tuleb 100-tolline pilt

Maksimaalselt saab Samsungi projektoriga kuvada 100-tollist pilti, nii et keskmisest telekast on see ikkagi omajagu suurem, arvuti- või telefoniekraanist rääkimata. Seejuures projektor ise on umbes sama pisike kui tavaline kaasaskantav JBL kõlar ja kaalub vähem kui MacBook Air – kõigest 0,8 kilo. Tänu sellele täidab The Freestyle oma “kaasaskantavuse” lubadust üsna hästi.

Siit koorub välja ka Samsungi projektori peamine võlu. Kui telekat sa naljalt maale või mistahes väljasõidule kaasa ei tassi, siis projektor mahub vabalt kotti. Tõsi küll, samamoodi mahub ka läpakas või telefon, aga kumbki neist ei näita ligilähedaseltki nii suurt pilti ega paku võrreldavat vaatamiselamust. Projektor on oma olemuselt ikkagi eriline ja äge leiutis, mis lisab ka YouTube’ist videote vaatamisele filmilindilikku hõngu. Mis siis, et hinnaklassi poolest pole Samsungi projektor midagi eksklusiivset (Tele2-s maksab Samsung The Freestyle projektor soodushinnaga 489 eurot).

Kas projektorit on mõtet koju teleri asemele osta?

Kes vaatab telekat ainult kodus diivanil, sellel projektori järele otsest vajadust ei ole. Korraliku 50-tollise teleri saab kätte enam-vähem sama raha eest, samas on pilt märgatavalt parem (eriti valges) ega pea jändama projektori paigutamisega. Eestis on pimedat aega palju, aga suvel saab projektorit täisväärtuslikult kasutada ainult öösel või korralike pimendavate kardinate taga. Pilti näeb loomulikult ka päevavalges, aga see on suhteliselt tuhm. Seetõttu igaõhtuseks televaatamiseks The Freestyle projektorit soovitada ei julge.

Koduseks kasutuseks projektori ostmist tasub kaaluda ehk ainult siis, kui vaatad telerit harva või tahad näiteks toas ruumi juurde saada. Projektor, mida saab kasvõi ainult korra kuus karbist välja võtta, on selgelt kompaktsem lahendus kui 50-tollise teleri jaoks eraldi nurga tekitamine. Projektori võib vabalt suunata ka lakke, nii et tegelikult pole vaja isegi tühja seina. Voodist Netflixi vaatamiseks on The Freestyle vaieldamatult suurepärane lahendus (magamistoa laest filmi vaatamine annab ilmselt Netflix & chill’ile uue dimensiooni).

Kõige mõnusam on projektorit vaadata magamistoa laest. Ainult et lamp tuleks eest ära võtta.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Samsung The Freestyle projektor vastab igatepidi ootustele ja kasutusmugavuse poolest lausa ületab neid. Küsimus ongi eelkõige selles, kas ja kellel seda vaja on. Kui kodus on korralik teler olemas ja sellest lahti ei taha saada, pole projektori järele ilmselt erilist vajadust – ehk vaid siis, kui tahta teleri asemele (või teise tuppa) põnevamat ja kompaktsemat lahendust. Kui telerit pole ja liigud palju ringi, võib kaasaskantav projektor olla just see, mida vajad.

Tutvu Tele2 sooduspakkumisega SIIT!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.