5 levinud müüti rohetehnoloogiast

Tule 29. oktoobril toimuvale rohetehnoloogia konverentsile GreenEST Summit

Rohetehnoloogia arengu üheks peamiseks võluks on selle võime panna inimesed mõtlema. Meist paljud on rohelise mõtteviisiga, kuid ometi võib ka neil juhtuda, kas siis teadmatusest või harjumusest, et keskkonnasäästlike lahendusteni praktikas ei jõuta.

Mis on need peamised müüdid, mis isegi rohelise mõtteviisiga inimesi veel traditsiooniliste lahenduste juures hoiavad? Sellest räägib allolev artikkel.

1. Taastuvenergia on kallis

Iga ettevõte võitleb aeg-ajalt paigalseisu vastu. Väga lihtne on jääda kinni asjadesse, mis on alati toiminud ning jätta uurimata, kas olemasolev on tõesti kõige tõhusam lahendus. Üheks rohetehnoloogia peamiseks võluks on selle võime panna inimesed hindama oma ettevõtte kõiki aspekte ja leidma uusi, efektiivsemaid tootmisvahendeid. Raha säästvate lahenduste otsimine võib muutuda isegi sõltuvuseks.

2. Saadud energia ei ole piisav

Võib tunduda, et Põhjamaades, sealjuures ka Eestis, ei ole võimalik vajalikus mahus taastuvat energiat toota. Küll aga on lähiriikides nagu Lätis ja Leedus taastuva energia osakaal palju suurem, kuigi kliima on sama. Taastuvenergia ei saa veel täielikult asendada fossiilkütust või tuumaenergiat, kuid annab siiski olulise osa maailma energiast võimaldades väiksematel ettevõtetel ja riikidel maailmaturul välja paista.

3. Taastuvenergia ei ole jätkusuutlik

Tuul ei puhu alati ja päikest on vähe. Siiski on tehnoloogia piisavalt arenenud ja areneb ka edasi, mistõttu saame nüüd päikesepaistelisel päeval salvestada piisavalt päikeseenergiat, et seda kasutada ka öösiti. Samamoodi saab salvestada tuuleenergiat näiteks keemiliseks energiaks akupankadesse või mehaaniliseks energiaks, pumbates vett kõrgemal asuvatesse hoidlatesse.

4. Valdkond on liiga uus ja algeline

Roheline tehnoloogia on üha populaarsemaks muutumas ning seda toetavad eeskirjad, mis reguleerivad muudatusi ettevõtetes. Märkimisväärsed näited on ELi 2020. aasta ja 2050. aasta energiastrateegiad ning Euroopa Parlamendi ühekordselt kasutatava plastiku keeld. Kui 2017. aastal moodustas taastuvenergia 17,5% ELis tarbitavast energiast, siis 2020. aasta saavutatav tulemus on tõenäoliselt 20%, kusjuures päikeseenergiast on saanud maailma kõige populaarsem uue elektritootmise vorm.

5. See on mõeldud kitsale sihtrühmale

Inimesed on leiutanud palju uusi asju ja saanud tänu sellele palju majanduslikku kasu. Meie kõigi ülesanne on loodust targalt ära kasutada ja see inimkonna jaoks tööle panna. Eesmärk: puhas planeet kõigile!

Tule juba 29. oktoobril regiooni suurimale rohetehnoloogia konverentsile GreenEST Summit, kus räägime sellest, milliste tehnoloogiliste lahenduste abil ettevõtted juba praegu panustavad keskkonda ning milliste innovaatiliste lahenduste peale peaksime mõtlema tulevikus. Enda mõtteid jagavad rahvusvahelised eksperdid, ettevõtjad ning kirglikud rohetehnoloogia huvilised.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.