Tehnopoli blogi

Ära maga maha! Tehnopoli suvepidu toob kokku linnaku kogukonna ja kohalikud elanikud 

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol korraldab 16. juunil suve alguse tähistamiseks meeleoluka peo, mille eesmärgiks on tuua kokku nii linnakus kui selle ümbruses asuvad ettevõtted, tudengid ja kohalikud elanikud. Suvepidu on kõigile tasuta.  

Et tekiks mõnus kogukond

Tehnopoli linnakus toimetab igapäevaselt umbes 5000 inimest, kes töötavad enam kui 200 ettevõttes. Linnakus tegutsevad pakiroboteid arendav Starship Technologies, Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), Microsoft, Cybernetica. Lisaks suurtele tegijatele toimetab linnakus hulgaliselt idufirmasid, kelle tegevusvaldkond on ennekõike seotud IT ja tehnoloogiaga. 

Linnakus toimuvate ürituste eesmärgiks on panustada mõnusa kogukonna tekkesse, et ettevõtted leiaksid rohkem ühiseid puutepunkte ja ka koostöökohti. Samuti on oluline, et lähedalasuvad ettevõtted, tudengid ja linnaku ümbruses elavad inimesed tunneksid end linnakus koduselt ning oodatuna.

Tulevikus on plaanis ühendada TalTechi ja Tehnopoli linnakud mugava promenaadiga, kus nii linnaku kui Mustamäe ja Nõmme inimestel oleks mõnus jalutada ning rattaga sõita.    

Tehnopoli juhatuse liige Indrek Orav ütles, et taolised kogukonnaüritused aitavad inimestel üha enam leida tee Tehnopoli linnakusse ja avastada linnaku võimalusi. “Meie sooviks on liita tugevasse tehnoloogiaettevõtluse kogukonda ka ümberkaudsed elanikud, ülikooli töötajad ja tudengid. Linnakus toimuvad erinevad üritused pakuvad midagi nii kehale kui vaimule ning siia on kõik teretulnud,” sõnas Orav.  

Oma silm on kuningas

16. juunil toimuva suvepeo raames on võimalus kõigil linnakus asuvatel ettevõtetel ja linnaku naabritel oma ettevõtte tiimi võimekust testida ainulaadsel ninja-rajal, mida esmakordselt katsetati linnakus eelmise aasta sügisel. Rada paneb proovile tiimiliikmete suutlikkuse ületada erinevaid takistusi – täpselt samamoodi nagu seda tuleb teha ettevõtluses. Kunagi ei tea, kui lihtne või keeruline väljakutse sind ees ootab, aga tiimliikmete toel on võimalik need kõik seljatada, tuleb vaid julgeda proovida.  

Lõunat pakuvad erinevad toidubussid ja magustoidu eest hoolitseb La Muu. Muheda akustilise pikniku-kontserdi annavad Jarek Kasar ja Vaiko Eplik. Lastele pakuvad meelelahutust batuudid. Üritus on kõigile tasuta, täpsem info: tehnopol.ee/suvepidu  

Samal päeval esitleb FS Team Tallinn Tehnopoli parklas selle aasta uusi ja varasemast kiiremaid isejuhtivat ning elektrivormelit. TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli meeskond projekteeris ja ehitas uhiuue elektrivormeli ning arendas uued algoritmid isejuhtivale vormelile. Isejuhtiva vormeli algoritmid lubavad sensorite abil kaardistada tundmatut rada vormeli ümber ja sellel sõita kiiremini kui ükski teine isejuhtiv sõiduk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.