Tehnopoli blogi

Eesti idufirma on Balti Assamblee innovatsiooniauhinna nominent

Balti Assamblee 40. istungjärgul Vilniuses valiti Eesti iduettevõte Bisly finalistide, top 3 ettevõtete sekka. Pildil Bisly brändijuht Maile Mölder võtmas vastu aukirja.Foto: Tehnopol

Novembri alguses kogunes Balti Assamblee – Eesti, Läti ja Leedu parlamentide saadikute ühendus – oma 40. istungjärgule Leedus Vilniuses. Pikaajalise traditsioonina toimus pidulikul õhtusöögil assamblee auhindade ja medalite üleandmine.

Parimaid tunnustati ka tehnoloogia ning innovatsiooni valdkonnas, kus Bisly kui innovatiivse targa hoone tehnoloogia arendaja valiti finalistide, top 3 ettevõtete sekka.

Fookus rohetehnoloogia ja süvatehnoloogia ärisektoritel

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuht Martin Goroško sõnas, et Balti Assambleega on tehtud koostööd iga-aastaselt, selgitamaks välja kõige innovaatilisemaid ettevõtteid Eestis, Lätis ja Leedus. Ka sellel aastal osales konkursil kümneid tehnoloogiaettevõtteid.

“Mul on väga hea meel, et Bisly kolme parima sekka jõudis,” lausus Goroško, kelle sõnul kujundas sellel aastal Balti Assamblee valikuid parimate selgitamisel selge fookus rohetehnoloogia ja süvatehnoloogia ärisektoritele.

“Bisly oli selles kategoorias silmapaistev, sest vaatamata ettevõtte lühikesele tegevusajale on loodud märkimisväärne toode, laienetud kiiresti ning kaasatud kasvuks vajalik kapital. Kõik see saigi otsustavaks, et Assamblee tunnustus Eestisse tuua.“

BASTIC – Läänemere piirkonna innovatsioonikogukond

Baltimaade teadus- ja tehnoloogiaparke ühendav katusorganisatsioon BASTIC – Baltic Association of Science, Technology Parks and Innovation Centers – on arendus-, tugi- ja praktikate vahetamise võrgustik, mis ühendab, teavitab ja harib Läänemere piirkonna innovatsioonikogukondi.

Eestist kuuluvad ühendusse nii Tallinnas asuv Teadus- ja ärilinnak Tehnopol kui ka Tartu Teaduspark. Bisly kuulub Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ja Pakri Teadus- ja Tööstuspargi poolt asutatud Eesti Rohetehnoloogia klastrisse. See on üleriigiline partnerlus rohelise tehnoloogiaga seotud huvigruppide vahel Eestis, kes on pühendunud keskkonda säästvate tehnoloogialahenduste edendamisele rahvusvahelisel skaalal ja ärilistel eesmärkidel.

“Bisly arendab uusi nutikaid hoonete tehnoloogiaid, mis võimaldavad olulist energiasäästu, mis on omakorda oluline, et saavutada kliimaneutraalsuse eesmärgid. Pakume oma ekspordi- ja mentorvõrgustikku, et aidata kaasa Bislyt ekspordiplaanide tegemisel ja uutele turgudele sisenemisel. Nimetatud innovatsiooniauhind toob rahvusvahelist tähelepanu, mis on pika mõjuga ja väga oluline osa rahvusvahelise brändituntuse ülesehitamisest,” ütles Tehnopoli rohetehnoloogia klastri juht Ragmar Saksing.

Bisly liigub uute välisturgude suunal ja suvel investoritelt kaasatud 1,7 miljoni eurose investeeringu toel on suurendatud ekspordi-, müügi- ja arendusmeeskonda uutele turgudele laienemiseks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.