Innovatsioonifond investeerib targa linna lahendustesse 100 000 eurot 

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on konkursile oodatud nii täiesti uued ideed kui ka praegu juba kasutusel olevate lahenduste toimivad alternatiivid.Foto: erakogu

Neljapäevast, 19. maist on avatud Tallinna linna ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol koostöös korraldatav innovatsioonikonkurss Tallinnovation, mille eesmärgiks on leida targa linna lahendusi, mis muudavad linna teenuseid ja keskkonda nii elanike kui külastajate jaoks mugavamaks.

Sel aastal investeeritakse targa linna lahendustesse rekordiliselt kuni 100 000 eurot.

Eesmärk on inimsõbralikum ja säästlikum pealinn

Innovatsioonikonkursiga võtab Tallinn kasutusele nüüdisaegseid targa linna lahendusi, mis muudavad linna kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks, säästlikumaks ja kaasavamaks. Ettevõtmine elavdab linna ja tehnoloogiaettevõtete koostööd, luues võimalusi uudsete riistvarapõhiste toodete ja teenuste testimiseks, kasutamiseks ja arendamiseks.   

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on konkursile oodatud nii täiesti uued ideed kui ka praegu juba kasutusel olevate lahenduste toimivad alternatiivid.

Vimm tõi välja, et fookuses on eelkõige lahendused, mis põhinevad rohetehnoloogial ja ringmajandusel, aga ka erinevate haridustehnoloogiate ja andmetel põhineva otsustustoe arendamine.

“Konkurss Tallinnovation toimub juba kolmandat aastat ja kuna heade ideedega ettevõtteid on väga palju, otsustasime see aasta innovatsioonifondi kogusummat kahekordistada. Samuti suurendasime ühe ettevõtte maksimaalset toetusmäära kaks korda,” rääkis Vimm.

Osaleda saavad Tallinna registreeritud ettevõtted

Innovatsioonikonkursist võivad osa võtta Tallinnasse registreeritud ettevõtted. Idee esitanutel on võimalus saada rahalist toetust, piloteerida oma projekti, saada Tallinna linnalt kontakte, nõuandeid ja vahendeid ning kasutada Tehnopoli mentorite võrgustiku tuge.  

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhatuse liikme Indrek Orava sõnul annab konkurss hea võimaluse toetada uuenduslikke tehnoloogilisi ideid.

“Tehnopol toetab innovatsiooni loovaid ettevõtteid uute teadmiste, praktiliste kogemuste ja laia kontaktvõrgustikuga. Tallinnovationi konkurss annab sellele lisaks ka rahalise toetuse, mis on sageli hädavajalik turuvalmiduse saavutanud ideede elluviimiseks,” lisas Orav.  

2021. aasta Tallinnovation konkursile pakutud lahendustest pääses esitlusvooru planeeritud kaheksa idee asemel koguni kaksteist. Nende hulgast valiti välja neli võitjat, kelle lahendused said toetuse.

Thinnecti andurid annavad ülevaate piirkonna liiklusest ja müra tasemest, parandades sellega ka liiklusohustust. KrattWorks pakub korrakaitse, pääste ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droone. Solintel toodab nutikaid päikeseenergial töötavaid hübriid tänavavalgusteid. Mypak Solutions pakub uudset Ringo korduspakendite ringlusteenust. 

Hindamine kahes osas

Juba kolmandat aastat toimuva innovatsioonikonkursi Tallinnovation hindamine toimub kahes osas. Esmalt vaadatakse taotlused üle, küsitakse täiendavat infot ja suheldakse parimate lahenduste leidmiseks taotlejatega.

Teises osas saab valitud lahendusi esitleda komisjonile, kuhu kuuluvad valdkonna eksperdid nii linnast kui ka Tehnopolist. Oodatud on nii rahalist kui ka mitterahalist panust vajavad ideed, näiteks e-lahenduste testimine, andmete kogumine jm. Innovatsioonifondi suurus 2022. aastal on 100 000 eurot.    

Kandideerimine on avatud 19. maist ja taotlusi saab esitada kuni 15. septembrini 2022. Varakult idee esitamise eeliseks on võimalus tagasiside põhjal oma taotlust täiendada ja lisainfot saada. Konkursi kohta saab põhjalikumalt lugeda ja taotlusi esitada Targa linna innovatsioonifondi veebilehel.

 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla