Innovatsioonipesade ideetalgute võitja tahab Abu Dhabis vahendada hologrammidega Eestis elamise kogemust

18.-20. veebruarini toimusid Tehnopoli ja välisministeeriumi korraldatud innovatsioonipesade ideetalgud. 

Esikoha võitis Abu Dhabi tiim koosseisus Silja Kõiv, Kristi Roosimägi, Lehari Kaustel ja Madis Sassiad, kelle terviklik saatkonna juurde plaanitava esindusruumi kontseptsioon annab tehnoloogia ja looduse lõimimisel edasi kogemuse Eestist. 

Ideetalgute eesmärk oli välja töötada üheksa Eesti saatkonna juurde kavandatavate innovatsioonipesade ehk Eesti avalike esitlusruumide kontseptsioonid.

Innovatsioonipesad võimaldavad tutvustada maailmale Eestis loodud nüüdisaegseid lahendusi nii ettevõtluse kui ka loomemajanduse vallas, edendada nende eksporti asukohariikides ja tuua Eestisse välisinvesteeringuid. 

18. veebruaril alanud 48-tunnistel ideetalgutel osales 13 tiimi, kuhu kuulusid nii noored kui ka kogenud arhitektid, disainerid, IT-eksperdid ja ettevõtjad, kes mõtlesid iga välisriigi jaoks välja erilahenduse, mis määrab vastavale innovatsioonipesale nii sisu kui ka vormi. Innovatsioonipesad on kavandatud üheksasse linna: Tokyo, Toronto, Berliin, London, Soul, Riia, Nairobi, Abu Dhabi ja Singapur.

Ideetalgutel pälvis esimese koha Abu Dhabi tiim, kelle kontseptsiooni “Experience Estonia” eesmärk on tõsta Eesti riigi ja ettevõtete nähtavust ning tekitada huvi Eesti toodete ja teenuste vastu Lähis-Ida piirkonnas, selgitas tiimi liige Silja Kõiv. 

“Kontseptsioon näeb ette multifunktsionaalseid ruume, mida ilmestavad viis innovatsioonipesa, tutvustades lähemalt Eesti e-riigi teenuseid, küberturvet, kaitsetööstust, rohemajandust ning hariduse ja kultuuri valdkonda.

Eesti elamuste edasi andmiseks kasutatakse kõrgtehnoloogilisi ja uudseid lahendusi: LED-seinad, hologrammid, vestlusrobotid, laserkiired. Rõhk on dünaamilisusel, kiiresti on võimalik vahetada esitletavaid valdkondi ning temaatikat. Idee visualiseerimisel soovime tänada KNM Eestit ja arhitekt Osvald Nuterit,” rääkis Kõiv.

Teise koha sai Soul I meeskond, kes lõi multifunktsionaalsed ruumid tööks, kohtumisteks ja üritusteks. Liitreaalsus kaasab külastajat interaktiivsel viisil ning tutvustab tiimi sõnul Eesti hinge (loodust, kultuuri ja äri). Kasutades ARNi liitreaalsustehnoloogiat ja QR-koode, saavad külastajad näha Eesti tooteid, pärimust ja olulisemaid vaatamisväärsusi. 

Kolmanda koha sai Berliin II, kelle teisaldatavad ja jätkusuutlikud Koda-Kond ettevõtlusinkubaatorid annavad alustavatele Eesti ettevõtjatele, loomemajandajatele ning rahvusvahelistele e-residentidele töö- ning kohtumisruumid, kust paremini Saksamaa turule siseneda.

Lahendusi hindas valdkondlikest ekspertidest kokkupandud žürii, kes tunnustas esikohta 5000 euroga, teist kohta 3000 euroga ja kolmandat 1500 euroga. Lisaks esikolmikule pälvis eripreemia ka Nairobi meeskond, kes sai Turunduslabori koolitusplatvormile ligipääsu kuueks kuuks. Teiseks eripreemia laureaadiks osutus tiim Singapur, kes võitis priipääsmed iduettevõtete kogukonna tähtüritusele Latitude59. 

Zürii- ja Tehnopoli juhatuse liikme Indrek Orava sõnul oli rõõmustav, et kiirformaadis ja viirusest tingitult keerulistes füüsilistes tingimustes peetud üritus tõi kokku niivõrd hea tasemega töid. 

“Mulle väga meeldis tiimide läbimõeldus, originaalne lähenemine ning visuaalse ja funktsionaalse poole omavaheline seotus. Osalejad olid konsulteerinud asukohariigi ekspertidega ning pakkusid välja reaalsetes asukohtades toimivaid lahendusi.  Usun, et siit tuli piisavalt ideid, mida koostöös Eesti välisesindustega edasi arendada ning lähiajal ka realiseerida,” sõnas Orav.

Innovatsioonipesade ideetalgud toimusid hübriidformaadis teadus- ja ärilinnakus Tehnopol. Võidutööde kontseptsioone ja pilte üritusest saad näha allolevast galeriist.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla