Tehnopoli blogi

Mängus on kopsakad toetused: targa linna, rohe- või tervisetehnoloogia valdkond ootab häid ideid

Euroopa targa linna, rohe- ja tervisetehnoloogia valdkondade konkurentsivõimet soovitakse tõsta ja selle tõhustamiseks on välja pandud kopsakad toetused.Foto: Shutterstock

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol on üheks partneriks rahvusvahelises projektis Urban Tech, mis keskendub targa linna, rohe- ja tervisetehnoloogia valdkondadele. Et leida uusi ideesid, on praegu käimas nimetatud valdkondade väljakutsete kogumine. 

Projekti raames on plaanis tuua innovatsiooni Euroopa targa linna, rohe- ja tervisetehnoloogia valdkondadesse ning suurendada nende valdkondade konkurentsivõimet maailmas. Seda soovitakse teha läbi erinevate väljakutsete, mida saab esitada kuni jaanuari lõpuni. Väljakutsete esitajad peavad olema valmis projekti panustama kogu projektiperioodi jooksul. 

Pärast väljakutsete kogumist on väiksed ja keskmise suurusega ettevõtted ning idufirmad oodatud lahendusi ka välja töötama. Et motivatsioon ideede kallal töötada oleks suurem, ootab VKE-sid ja idufirmasid 2 miljoni euro eest toetusi. Toetuste eesmärk on tõsta ettevõtete konkurentsivõimet läbi uute või oluliselt parandatud toodete ning teenuste, mis loovad endisest suuremat väärtust.

Kuidas projekt kulgeb?

Alustuseks kaardistab Urban Tech 300 väljakutset tervise- ja rohetehnoloogia ning targa linna valdkondades. Seejärel toimub kolm avalikku konkurssi idufirmadele ning väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, kel avaneb võimalus pakkuda kogutud väljakutsetele omi lahendusi.

Valitud ettevõtted kutsutakse rahvusvahelistele häkatonidele, mille käigus selgitatakse välja 80 innovatsiooniprojekti, mille autorid kaasatakse inkubaatoritesse. Erinevate teadusparkide juures tegutsevates inkubaatorites tuleb ettevõtetel luua minimaalne töötav toode (MVP).

NEist omakorda valitakse välja 30 toodet, mis saavad toetuse, et viia ellu pilootprojekt ning oma toodet või teenust testida. Väljakutsete omanikele ja investoritele esitletakse 20 testitud toodet või teenust.

20 innovaatilist lahendust, mil on kõige suurem äriline potentsiaal, saavad toetust, et seejärel oma lahendusega juba maailma vallutada.

Projekti kohta saab lähemalt lugeda SIIT.

Urban Tech on kolmeaastane projekt, mille konsortsiumisse kuulub 11 partnerit. Rahastus on saadud Euroopa Liidu teaduse ja innovatsiooniprogrammist Horizon 2020 grandilepingu nr 101005301 alusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.