Tehnopoli blogi

Kadri Tammai: Accelerate Estonia esitab väljakutse vaimse tervise- ja rohevaldkonna probleemidele

Tehnopol juhib koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga riigi innovatsiooniprogrammi Accelerate Estonia, mis avalikustas äsja oma 2021. aasta missioonid ning kutsub erksaid kaasamõtlejaid üles koostöös avaliku- ja erasektori tipptegijatega testima ning välja arendama ideid, mis lahendavad vaimse tervise ja rohevaldkonna väljakutseid. 

“Otsime ideid, mis loovad või mobiliseerivad Eestis süstemaatilist muutust avaliku sektori toel ning kujundavad Eestile märkimisväärset konkurentsieelist rahvusvahelisel tasandil.  Testime ja arendame ideid küll koostöös siinsete era- ja avaliku sektori tipptegijatega, kuid ideedel peab olema ka globaalse skaleeritavuse potentsiaal,” ütles Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai. 

Tammai sõnul on Eesti kordi ja kordi tõestanud oma võimekust olla maailmas suurte väljakutsete lahendamisel esirinnas ning meie tänane ambitsioon ei ole kuidagi väiksem.

“Accelerate Estonia eesmärk on olla testimiskoht neile, kes soovivad murda valdkonna traditsioonilist lähenemist ning juhtida kiireid arenguid nõudvaid protsesse. Õnnestumiseks tuleb fookus seada kolmele olulisele märksõnale: koostöö, koostöö ja veelkord koostöö. Sellise koostöö tagamiseks ongi Accelerate Estonia programm ellu kutsutud,” lisab Tammai. 

Accelerate Estonia programm võtab ideid vastu aastaringselt ning 2021. aastaks on püstitatud kaks fookusteemat, milleks on vaimne tervis ja rohepööre.

“Fookusteemade püstitamisel tegime koostööd nii era-, avaliku kui ka kolmanda sektori erksperidega, kellega vaatlesime enim tähelepanu nõudnud valdkondade kriitilisi väljakutseid ning otsustasime, et sellel aastal suuname oma põhirõhu just neile kahele.

Meie meeskonna eesmärk on teha vaimse tervise ja rohevaldkonnas heas mõttes restart ning pöörata tänane sotsiaal-majanduslik probleem meie tuleviku konkurentsieeliseks,” selgitas Tammai. 

Accelerate Estonia pakub omalt poolt tihedat koostööd avaliku sektori esindajatega, et kaardistada idee arenguks vajalik partnerite võrgustik ning lahendada seadusandlikud ja süsteemsed takistused.

Selleks moodustatakse iga lahenduse ümber ka era- ja avaliku sektori ekspertide nõuandev kogu, kes töötab selle nimel, et muutus päriselt võimalikuks saaks. Et headele ideedele jõudu juurde anda, toetatakse arendusmeeskondi ka rahaliselt. Lisainformatsiooni Accelerate Estonia tegevuste kohta võid leida www.accelerateestonia.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.