Tehnopoli blogi

Kuidas häkatonidel probleemidele lahendusi leitakse?

Häkatonid aitavad piiratud aja jooksul leida püstitatud probleemile lahendust või lahendusi. Üldiselt on tegemist meeskondliku protsessiga, mille abil on erinevate oskuste ja teadmiste abil võimalik jõuda innovaatilise ja toimiva lahenduseni. Millest said häkatonid alguse ning kellele see mõeldud on, loe allolevast artiklist.

Mis asi on häkaton?

Sõna “hackathon” on tuletatud sõnadest “hack” ja “marathon”, kus “hack” tähistab programmeerimisülesande lahendamist, mitte selle alternatiivsele tähendusele viitavat küberturvalisust.

Häkatonid said populaarseks 2000. aastate keskpaigas ja lõpus, kui ettevõtted hakkasid neid kasutama kiire moodusena uute tarkvaratehnoloogiate väljatöötamiseks ning uute võimaluste avastamiseks innovatsiooni rakendamisel ja rahastuse kaasamisel. Täna kasutatakse häkatone probleemilahendusmeetodina erinevate valdkondade erinevatele väljakutsetele lahenduste leidmiseks.

Häkatonid algavad tavaliselt ühe või mitme ettekandega probleemist või probleemidest, millele otsitakse lahendust. Häkatoni alguses pakuvad osalejad esmaseid lahendusideid ja moodustavad meeskonnad, lähtudes individuaalsetest huvidest ja oskustest. Seejärel algab häkatoni põhitöö lahendusideede arendamisel, mis võib kesta mitmest tunnist mitme päevani. Häkatonide lõpus toimub tavaliselt tehtud töö ja lahenduste tutvustamine ehk pitchimine, mida hindab kas probleemi(de) omanik või ekspertžürii.

Häkatonid on nii väljakutsete omanikele kui lahendajatele võimalus uuenduste tegemiseks ja reaalsete probleemide loominguliseks lahendamiseks. Ei pea olema häkker ja ei pea teadma, kuidas kirjutada koodi, et häkatonil osaleda. Oluline on olla entusiastlik, uuendusmeelne ja uudishimulik. Häkaton on startup-stiilis üritus, mis aitab leida innovaatilisi lahendusi erinevatele kitsaskohtadele ning osaleda võib nii ettevõttena kui üksikisikuna, nii probleemi omanikuna kui lahendajana.

Kuidas lahendajana osaleda? Tuleb esitleda oma esmast lahendusideed või liituda mõne meeskonnaga, kellega koos leida uus ja põnev lahendus ja teha valmis esmane prototüüp. Sealjuures ei ole sellest absoluutselt mitte midagi, kui Sa pole kunagi varem ühelgi häkatonil käinud.

Siin on 7 põhjust, miks häkatonidel probleeme häkkida:

  • Oled kirglik mõne probleemi lahendamisel, nii ka meie. Tule ja liitu sarnaste inimestega, et leida innovaatilisi lahendusi.
  • Oled alati uskunud, et häkaton on mõeldud ainult häkkeritele ja koodimisoskus on kohustuslik? Arva uuesti. Häkkimisel vajatakse ettevõtluse asjatundjaid, disainereid, turundajaid ja igasuguste muude teadmistega inimesi.
  • Tipptasemel mentorid on kohal ja valmis andma vastuseid Sinu küsimustele.
  • See on Sinu võimalus heita pilk startupide maailma. Kas see on lihtsalt üks hype teema või on seal siiski sügavamat sisu?
  • Sul on reaalne võimalus töötava prototüübi ehitamiseks. Lahe, kui see on Sinu esimene kord!
  • Tule ja vaata, kui uskumatult lihtne on leida tõelisi kliente, investoreid või meeskonna- ja mõttekaaslasi.
  • Tunne ürituse ajal seda hämmastavat energiat, kuidas väga piiratud aja jooksul tehakse uskumatuid asju.

Saa sellest põnevast kogemusest osa juba novembris! Vaata rohkem ja registreeru:

Digital Innovation Days Hackathon

Tark Tööstus Arendusmaraton

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.