Tehnopoli blogi

Maineka roheidufirmade konkursi PowerUp! Eesti finalistid on selgunud, võistlust saab jälgida veebis

30. aprillil toimub esmakordselt veebi vahendusel Kesk- ja Ida-Euroopa roheidufirmade konkursi PowerUp! Eesti finaal.

Kuuendat korda toimuvale mainekale konkursile laekus sel aastal rahvusvaheliselt rekordilised 425 avaldust, Eestist astub võistlustulle seitse silmapaistvat idufirmat.

Säästva energia valdkonna mainekas konkurss toimub Eestis teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eestvedamisel kuuendat korda. Tehnopoli rohevaldkonna juhi Ragmar Saksingu sõnul vajavad ka iduettevõtted praeguses keerulises majandusolukorras tuge ning PowerUp! konkurss on neile hea võimalus ennast nähtavaks teha.

„InnoEnergy on vaieldamatult üks tugevamaid organisatsioone Euroopas, kes on aidanud paljudel alustavatel ettevõtetel lendu tõusta. Hea näide Eestist on Skeleton Technologies, kes InnoEnergy võrgustiku toel muudab oma superkondensaatoritega täna Varssavi linnatranspordi tulevikku.

Lisaks rahalisele toetusele hindavadki ettevõtted kõrgelt just siseringi kuulumist, kus loodud kontaktid ja võimalused aitavad äri jätkusuutlikuks muuta,“ lisas Saksing.

Euroopa säästva energia valdkonda toetava mõjufondi EIT InnoEnergy poolt ellu kutsutud PowerUp! konkursile laekus seekord 24 Euroopa riigist rekordilised 425 avaldust, mille seast  valituks osutunud idufirmad osalevad aprillist maini veebi vahendusel kohalikes finaalides – neist seitse Eesti finaalis.

Iga riigi võitja pärjatakse aasta idufirma tiitliga ning ta pääseb edasi rahvusvahelisele

lõppvõistlusele, mille võidufond on 65 000 eurot. Teiste seas on Amazon Web Services (AWS) parimatele välja pannud 100 0000 euro ulatuses krediiti AWS Activate programmis osalemiseks ning ärilise toetuse saamiseks.

PowerUp! konkurss toimub InnoEnergy samanimelise Challenge programmi raames, milles osalevatele ettevõtetele pakutakse rahalisi investeeringuid, valdkonna tippspetsialistide abi toodete ja teenuste arendamisel, pilootide läbiviimisel ning turundusstrateegiate koostamisel, samuti tuge rahvusvahelistele turgudele laienemisel.

InnoEnergy ökosüsteemi kuulumine tagab ligipääsu ulatuslikule ülemaailmsele partnervõrgustikule.

InnoEnergy Kesk-Euroopa tegevjuhi Jakub Mileri sõnul otsustati PowerUp! konkursiga jätkata vaatamata koroonaviiruse levikust tingitud üleeuroopalisele sulgemisele ning viia kohalikud voorud turvaliselt läbi veebi vahendusel.

„Tahame jätkuvalt toetada uuenduslikke alustavaid ettevõtmisi, et aidata neil ellu jääda ja areneda ajal, mil majanduslikud väljavaated on üsna sünged. Ehkki paljud turul seni olnud võimalused ja tuluallikad võivad idufirmade jaoks ära kaduda, jätkab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut innovaatiliste ettevõtjate toetamist rahaliselt, oskusteabe ja väärtuslike partnerlussuhetega,” kinnitas Miler.

PowerUp! idufirmade konkursi Eesti finaal toimub 30. aprillil kell 16.00 – kõik huvilised on oodatud võistlust veebi vahendusel jälgima. Rohkem infot ja registreerimine Facebooki lehel Virtual PowerUp! Country Final Estonia (https://www.facebook.com/events/223359208906653/).

PowerUp! Eesti finaali partnerid on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). KIK on kohalikule võitjale välja pannud ka auhinna, milleks on ärifestivali sTARTUp Day 2021 pääsmed.

Kohalikule finaalile eelnevad 22.-24. aprillil veebi vahendusel toimuvad bootcamp’id, kus Euroopa kogenud ärimentorite juhtimisel lihvitakse olemasolevaid äriideid ning esinemisoskusi.

Eesti finaali võitja läheb edasi lõppvõistlusele Krakowisse, mille täpsem toimumise aeg ja tingimused selguvad lähinädalatel.

Tutvu finalistidega SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.