Tehnopoli blogi

Mängus 2 miljonit eurot: Urban Tech pakub VKE-dele ja iduettevõtetele otserahastust lahenduste rahvusvaheliseks piloteerimiseks

Alates eelmisest aastast on teadus- ja ärilinnak Tehnopol osa Urban Tech projektist. Nüüd on start-upidel ja SME-del avanenud suurepärane võimalus taotleda kuni 55 000 euro suurust rahastamist Euroopa Liidu projekti URBAN TECH raames, mille eesmärgiks on innovaatiliste tehnoloogiliste lahenduste rahvusvaheline piloteerimine targa linna, rohe- ja tervisetehnoloogia valdkondades.

Otsene toetus ligi 2 miljonit eurot

Pilootprojektide otsene rahaline toetus on ligi 2 miljonit eurot, üleeuroopaline taotluste vastuvõtt kestab 14. septembrini 2022.

Kui 2050. aastaks elab 68% elanikkonnast linnapiirkondades, peavad ka linnasüsteemid selle kasvuga kohanema, et luua jätkusuutlik keskkond. Selleks on vaja uuenduslikke lahendusi targa linna, rohe- ja tervisetehnoloogia valdkondades.

Sellega seoses soovib URBAN TECH kiirendada Euroopa väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) konkurentsiedu, tuues turule uusi või oluliselt täiustatud ja kõrgema väärtusega tooteid. Üle Euroopa koguti ettevõtetelt, ettevõtjatelt, kohalikelt omavalitsustelt, teadlastelt, poliitikakujundajatelt, teenuste arendajatelt ja IT-arendajatelt üle 300 väljakutse, millele praegu lahendusi otsitakse.

Esita oma idee

Tutvu URBAN TECHi virtuaalse väljakutsete nimekirjaga ja vali üks või mitu väljakutset ning esita oma idee!

Võitjameeskonnad kuulutatakse välja oktoobri lõpus ning seejärel on neil võimalus väljakutsete omanikega arutada ja ideid edasi arendada. Parimad meeskonnad on kaasatud mentor- ja kiirendiprogrammi ning neil on võimalus saada rahastust idee ja lahenduse edasiarendamiseks.

Lahnedusi oodatakse 22. juunist kuni 14. septembrini 2022. Rohkem infot avatud konkursi ja osalemisjuhiste kohta on SIIN!

Täiendava info saamiseks võtke ühendust kristiina.libe@tehnopol.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.