Tehnopoli blogi

Neli lahendust, mis muudavad pealinna nutikamaks

KrattWorksi korrakaitse-, pääste- ja tuletõrjeoperatsioonideks mõelduderilahendusega droon.Foto: Tehnopol

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ning Tallinna linna koostöös ellu kutsutud targa linna konkursi Tallinnovation selleaastasest taotlusvoorust valiti välja neli lahendust, mis muudavad pealinna innovaatilisemaks ja nutikamaks.

Võitjateks osutusid liiklusohutust parandavad andurid, päikeseenergial töötavad valgustid, päästeoperatsioonideks loodud droonid ja pakendiringluse uudne lahendus.

Konkursisõel oli väga tihe

2021. aasta konkursile Tallinnovation pakutud lahenduste tase oli kõrge ja konkurents tihe. Sisukaid ideid ja lahendusi laekus nii palju, et esitlusvooru pääses planeeritud kaheksa idee asemel koguni kaksteist. Nende hulgast valiti välja neli võitjat, kelle lahendusi toetatakse.

Hindamisel võeti arvesse lahenduste innovaatilisust, põhjendatud vajalikkust ning koostöö potentsiaali Tallinna linnaga. Võitjateks valiti Thinnecti, KrattWorksi, Solinteli ja MyPak Solutionsi lahendused.

Thinnecti andurid annavad ülevaate piirkonna liiklusest ja müra tasemest, parandades sellega ka liiklusohutust.

KrattWorks pakub korrakaitse-, pääste- ja tuletõrjeoperatsioonideks erilahendusega droone.

Solintel toodab nutikaid päikeseenergial töötavaid hübriid tänavavalgusteid.

Mypak Solutions pakub uudset Ringo korduspakendite ringlusteenust.

Thinnecti andurid annavad ülevaate piirkonna liiklusest ja müra tasemest, parandades sellega ka liiklusohutust.

Konkurss aitab targad lahendused kiirelt kasutusse võtta

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ütles, et globaalse innovatsiooni tempo ja uute tehnoloogiate turule tulek on ülikiire, mistõttu on selline konkurss lihtne võimalus aru saada, mida targad inimesed on loomas ja nende loodu ka operatiivselt linnakodanike teenimisele rakendada.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuht Indrek Orav täiendas, et Tehnopol toetab maailma muutva innovatsiooni teket, arengut ja laienemist maailma.

“Toetame ettevõtteid nii nõustamise kui ka testkeskkonna pakkumisega. Innovatsioonikonkursi tase oli sel korral kõrge ja meil on hea meel enda teadmiste ning võimalustega ideede elluviimisele kaasa aidata” rääkis Orav.

Ta toonitas, et targa linna lahendused muudavad nii elu- kui töökeskkonda mugavamaks, kestlikumaks ja keskkonnasäästlikumaks.

Innovatsioonikonkursi Tallinnovation eesmärk on muuta linna teenuseid ja keskkonda nii elanike kui külastajate jaoks mugavamaks. Konkursiga toetatakse linna ja tehnoloogiaettevõtete omavahelist koostööd ning uuenduslike targa linna riist- ja tarkvaratoodete kasutamist Tallinnas. 50 000 euro suuruse auhinnafondiga konkurss toimus juba teist aastat.

Skandinaavia ühe suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas: tark linn, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.