Tehnopoli blogi

Rohepöörde ekspert: “Kriitiline on kiiresti alustada roheinvesteeringutega, vastasel juhul jääme peagi hätta igapäevavajaduste rahuldamisega.”

TalTechi rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping.Foto: Eero Vabamägi / Postimees / Scanpix

Rohepööre pole üksnes keskkonnasäästlikum käitumine, vaid eeldab märkimisväärset muutust nii toormaterjalide kaevandamisel kui uute ärimudelite väljatöötamises. Toormekriisile otsitakse lahendusi piirkonna suurimal rahvusvahelisel rohetehnoloogia sündmusel GreenEST Summit, mis toimub tänavu 27.–28. oktoobril Tallinna Kultuurikatlas.

Kui ei alustata roheinvesteeringutega, jääme peagi hätta igapäevavajaduste rahuldamisega

“Kõik eluvaldkonnad kasutavad moel või teisel maavarasid ja energiat. Kuigi igaüks meist saab kaasa aidata keskkonnasäästule, siis kriitiline on kiiresti alustada roheinvesteeringutega. Vastasel juhul jääme peagi hätta ka kõige igapäevasemate vajaduste rahuldamisega,” ütles Tallinna Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping.

Ta selgitas, et võtmeroll on siin poliitikutel ja ettevõtetel – ühelt poolt on vaja raha, teiselt poolt ideid. Aga kõige kriitilisem on midagi reaalselt ära teha, sest toormed on otsakorral. 

Tehnopoli rohetehnoloogia valdkonnajuht Ragmar Saksing sõnas, et juba võrdlemisi pikalt on olnud ilmne, et praegused majandus- ja ärimudelid pole keskkonna perspektiivist jätkusuutlikud. “Loodus on esitanud ettevõtlusele väljakutse, mis nõuab senistest mõttemustritest väljamurdmist. Ettevõtjad otsivad ja on ka leidnud uusi viise, kuidas ajada äri jätkusuutlikumalt. GreenEST Summitil avame neid teemasid lähemalt. Avalik sektor, ettevõtjad ja investorid saavad selgeid juhiseid, kuidas rohetehnoloogia toel edu saavutada,” ütles Saksing. 

Tippeksperdid otsivad probleemile lahendusi

Rohetehnoloogia konverentside lipulaev GreenEST Summit keskendub toormaterjalide ja rohemajanduse investeeringute kõrval biomajandusele, targa linna kontseptsioonile, õiglasele üleminekule ning energeetikale. Neljandat korda toimuv tippsündmus toob kokku nii Eesti kui ka maailma tippeksperdid, et arutleda päevakajaliste probleemide, alternatiivide ja lahenduste üle.

Aruteludes osalevad teiste seas Massimo Gasparon (European Raw Materials Alliance at EIT RawMaterials), Marleena Ahonen (Sitra), Thor Sigfusson (Islandi Ookeani klaster), Tom Boesschaert (Except Integrated Sustainability), Ralf-Martin Soe (TalTechi Targalinna tippkeskus), Merit Valdsalu (Single.Earth), Mihkel Kaevats (Kliimaneutraalne Tallinn) ja paljud teised.

Inspireerivate kõnelejatele lisaks toimuvad kaasakiskuvaid paneeldiskussioonid ja uudsemad rohetehnoloogia ettevõtted tutvustavad oma innovaatilisi energiatõhusaid lahendusi. Konverentsist lähemalt: www.greenestsummit.ee

Kõik Tehnopoli sõbrad saavad promokoodiga “greenest20” soetada pileti -20% soodustusega.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eestvedamisel sündinud GreenEST Summit on rahvusvaheline rohetehnoloogia sündmus, mis toob kokku valdkonna olulisemad teemad ja kõige uuemad arendused. Konverents toimub juba neljandat korda. Sündmust korraldavad Tallinna Tehnikaülikool, Teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Tallinna linn, Pakri Teadus- ja Tööstuspark, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Cleantech ForEst, Sunly ja Keskkonna Investeeringute Keskus.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.