Selgusid parimad ettevõtluse edendajad

Connected Health klastri ja Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna juhi Piret Hirve (pildil vasakult teine) sõnul kinnitab tunnustus, et tehakse õiget asja. Ühtlasi toob konkursivõit tuntust Eesti tervisetehnoloogia kogukonnale ja see võib omakorda olla ukse avajaks innovatsioonile.Foto: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konkursi “Tunnusta ettevõtluse edendajat 2023” žürii valis pärast lõppvoorus toimunud esitlusi võitjateks Tehnopoli juhitud Connected Health klastri ja Narva loomeinkubaatori OBJEKT.  

Žürii juhi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Sille Kraami sõnul eristas võitjaid oluline mõju nii ettevõtlusele kui valdkondade vahelisele koostööle.

Tunnustus kinnitab, et tehakse õiget asja

Sille Kraam tõi välja, et OBJEKTi puhul on näha tegutsemistahet ja soovi tõsta ettevõtlusteadlikkust ja -taset Ida-Virumaal, mida ootavad lähiaastatel just tööturu seisukohast ees suured muutused. Connected Healthi puhul meeldis žüriile enim, et tuge pakutakse ettevõtetele algusest lõpuni, mis soodustab tugevate tervisetehnoloogia ettevõtete sündi. 

Tehnopoli juhitud Connected Health klaster ühendab tervise valdkonna osapooled (iduettevõtted, haiglad ja patsientide esindusorganisatsioonid ning digitervise ja  IT-ettevõtted) tugevasse kogukonda, et arendada innovatsiooni nii tervises kui hoolekandes.

Klaster toetab ettevõtteid läbi terve arengutsükli – pakub mentortuge, valideerimis- ja testimisekspertiisi, koostöökontakte nii Eestis kui välismaal kui ka üldist infot tervise ja hoolekande kohta.  žüriile

Connected Health klastri ja Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna juht Piret Hirv ütles, et Connected Health klaster on tegutsenud üle kaheksa aasta ja selline tunnustus kinnitab, et tehakse õiget asja. Ühtlasi toob see tuntust Eesti tervisetehnoloogia kogukonnale ja see võib omakorda olla ukse avajaks innovatsioonile.

“Oleme välja arendanud hästi toimiva ökosüsteemi, mille tegevusmudelit on võimalik rakendada ka teistes valdkondades ning riikides ja hea meelega jagame oma kogemusi,” sõnas Hirv.

Teine võiduprojekt, Loomeinkubaator OBJEKT on koostöökeskus Narvas, mille eesmärk on loov- ja iduettevõtluse-alase teadlikkuse ja oskuste kasvatamine ning edendamine Ida-Viru piirkonnas. OBJEKT viib läbi nii inkubatsiooni- ja lühiajalisi arendusprogramme, noorte ettevõtlusprojekte ning laste tehnoloogialaagreid, üritusi ja konverentse ning on piirkonda juurde toonud arendusasutusi ja uusi iduettevõtteid.

Viis lõppvooru pääsenud projekti olid

  • Innovatsiooniliidrite Klubi (Tehnopol), 
  • Tehnopol Startup Inkubaator, 
  • Narva loomeinkubaator OBJEKT,
  • FS Team Tallinn ehk Tudengivormel,
  • Connected Health klaster (Tehnopol).  

Konkurss “Tunnusta ettevõtluse edendajat 2023” toimus sel aastal juba 17. korda ning on ühtlasi Eestisiseseks eelvooruks Euroopa Ettevõtlusauhindade konkursile.

Konkursi eesmärk on välja selgitada, tunnustada ja üldsusele tutvustada Eesti parimaid ettevõtlust edendavaid algatusi. Varasematel aastatel on tunnustuse pälvinud mitmed ettevõtlust arendavad projektid, näiteks ettevõtluskonkurss “Ajujaht”, NULA inkubaator, noortele tüdrukutele suunatud ettevõtlus- ja liidriprogramm Superheroes ja laste ning noorte loovuskiirendi VIVITA.

Auhinnad antakse üle oktoobris toimuval Ettevõtluse auhindade galal. Euroopa finaal toimub tänavu novembris Bilbaos. 

Žüriisse kuulusid Sille Kraam (Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium), Sigrid Harjo (EAS), Maarika Truu (Single.Earth), Mait Palts (Kaubandus-Tööstuskoda), Kaia Sarnet (Rahandusministeerium) ja Tiit Elenurm (EBS).

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.