Tehnopoli blogi

Tallinn kutsub kogu maailma ettevõtteid oma tänavatel katsetama targa linna lahendusi

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kutsus kõiki üle maailma tulema ja arendama või proovima Tallinnas oma innovaatilisi uusi ideid, prototüüpe või tooteid. "Lubame Tallinna poolt ettevõtetele igakülgset tuge ja abi," ütles ta.Foto: Tallinna rohelise pealinna büroo

Linnapea Mihhail Kõlvart tutvustas teadus- ja ärilinnakus Tehnopol Tallinna – Euroopa rohelise pealinna 2023 algatust “Test in Tallinn”, millega linn kutsub ettevõtteid testima oma tänavatel erinevaid kestlikke tehnoloogiad linnalise liikuvuse, taastuvenergia ja energiasäästu vallas.

Tallinn on tarkadele ideedele valla

Linnapea Mihhail Kõlvart lausus, et Tallinnal ja laiemalt Eestil on rahvusvaheliselt ettevõtete seas juba positiivne digiriigi kuvand. Meie tugevuseks on väiksus, paindlikkus ja ühiskonna tehnoloogiline avatus. Test in Tallinn algatus viib kõik selle järgmisele, praktilisele tasemele.

Kõlvart ütles, et keskkonnaprobleemide lahendamine linnades on ülemaailmsete kliimaeesmärkide saavutamiseks ülioluline ja linnadel on kliimaneutraalsema majandusele üleminekul võtmeroll.

“Kutsume kõiki üle maailma tulema ja arendama või proovima Tallinnas oma innovaatilisi uusi ideid, prototüüpe või tooteid. Lubame Tallinna poolt ettevõtetele igakülgset tuge ja abi,” lausus ta.

Koht kus sünnib innovatsioon

Tallinna partneri, teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuht Indrek Orav sõnas, et Tehnopol pakub ettevõtetele terviklikku tugisüsteemi, kus Tallinnas viibides tegutseda.

Orava sõnul on vähe neid ettevõtteid, kes vajavad ainult kohta, kus oma toodet või teenust testida. Tehnopoli vaieldamatuks tugevuseks on see, et pakutakse ettevõttele terviklikku tema arengut toetavat süsteemi.

Ühelt poolt leiab Tehnopolist just konkreetse ettevõtte vajadustele sobiva büroopinna, aga lisaks sellele pakutakse ka äriedendavat nõustamist tippmentoritelt Eestist ja välismaalt ning väga head keskkonda testimiseks.

“Kõik meie linnakus tegutsevad ettevõtted teavad, et siin sünnibki innovatsioon ja see on OK, kui asjad kohe ideaalselt ei tööta, sest eksimused on innovatsiooni aluseks,” ütles Orav.

Ambitsioonikas eesmärk

Tallinn on endale võtnud ambitsiooni kujundada pealinnast atraktiivne tegevuskeskkond, kus testida erinevaid jätkusuutlikke tehnoloogiad, eesmärgiga aidata nii kodumaistel kui ka välisettevõtetel jõuda oma toodete ja teenustega üle maailma teistesse linnadesse.

Test in Tallinn algatuse peamisteks testvaldkondadeks on valitud linnaline liikuvus, taastuvenergia ja energiasääst kui suurima mõjuga ja seadusandliku valmisolekuga valdkonnad, kus tänane koostöö linna ja kohalike ettevõtjate vahel on olnud kõige tulemuslikum.

Linn toetab testimist juhtumipõhiselt innovatsiooniprojektidele kestvusega kuni 12 kuud. Pärast ettevõtja esitatud projekti taotluse esmast valideerimist ja analüüsi suunatakse projekt linnaametite ja ekspertide (nt Tehnopol) ülesesse hindamiskomisjoni, kes hindab projekti uuenduslikkust, majanduslikku ja sotsiaalset mõju, jätkusuutlikkust ning selle rakendatavust koostöös Tallinna linnaga.

Rohkem infot Test in Tallinna ja kandideerimise kohta leiad veebilehelt www.tallinnovation.ee/testintallinn.

Vaata ka väljakuulutamise salvestust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.