Tehnopoli blogi

Teaduspark Tehnopol kasvatas Eesti tehnoloogiaettevõtete käivet 10 miljoni euro võrra

Tehnopoli juht Indrek Orav.

Baltimaade suurim teaduspark ja tehnoloogiaettevõtluse edendaja Tehnopol tõi mullu oma teenuste abil tehnoloogiaettevõtetele 10 miljoni euro suuruse käibekasvu.

Teaduspargi Tehnopol juhi Indrek Orava sõnul on selle aasta eesmärk veelgi ambitsioonikam.

„Tahame eelmise aasta tulemust kolmandiku võrra kasvatada. Näeme, et turul on nõudlus kvaliteetse teenuse järele ning väga paljud ettevõtted otsivad konkurentide edestamiseks ja arenguks uudseid lahendusi. Seetõttu jätkame ka sel aastal suurettevõtetele teenuste pakkumisega, et olla neile heaks partneriks innovatsioonitaseme tõstmisel, uute toodete või teenuste arendamisel ning koostööl iduettevõtetega,“ selgitas Orav.

Orava sõnul alustatakse ettevõtetega koostööd juba väga varajases faasis, kus nad vajavad väga palju tuge, et kasvada edukateks. Möödunud aastal kandideerisid Tehnopol Startup Inkubaatorisse enam kui pooled Eesti tehnoloogiastartupid ning koostööd alustati 80 uue iduettevõttega.

Edukas aasta idufirmadele ja koostöö avaliku sektoriga

Aasta oli edukas ka inkubaatori toel käivitunud idufirmadele, kes kaasasid ühtekokku 1,2 miljoni euro ulatuses investeeringuid. „Selline maht on rõõmustav ja näitab, et investoritel on meie idufirmadesse usku. Rahaline süst on neile arengu hoogustamiseks kriitilise tähtsusega, aidates kasvada ja olla eri innovatsiooni teerajajaks,“ sõnas Orav.

Tehnopol suunab üha rohkem teenuseid ka erinevatesse Eestimaa piirkondadesse. Alustavatele idufirmadele ja ettevõtlushuvilistele anti möödunud aastal hoogu 14 erinevas Eestimaa paigas. Sel aastal alustatakse inkubatsiooniteenuse pakkumisega Narvas ning programmiga on oodatud liituma idufirmad nii Virumaalt kui ka Venemaalt.

Tehnopoli juhi sõnul on neil tihe koostöö ka avaliku sektoriga ning möödunud aastal sündis koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga projekt AccelerateEstonia. „Selle eesmärk on kiirendada innovatsiooniprotsesse ja leida järgmine e-Eesti edulugu. Projekti tulemusena valmivad avaliku ja erasektori koostöös uusi ettevõtlusvõimalusi loovad lahendused neljale majandus- ja tööelu valdkonna probleemile,“ lisas Orav.

Lisaks tervise-, rohe-, kosmose- ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale, sai Tehnopoli ametlikuks fookusvaldkonnaks ka tark linn, mille tulemusel tekkis uus liit Tallinna, Tartu ja Pärnu vahel. Projekti eesmärk on tihendada linnadevahelist koostööd ning liikuda uusi tehnoloogiaid kaasates ja kogemusi vahetades lähemale targa linna kontseptsioonile.

Edulood nii Eestis kui ka välismaal

Edukad projektid ning suured edulood ei sündinud Orava sõnul mitte ainult Eestis. „Väga paljudel Eesti ettevõtetel on tugev ekspordipotentsiaal, kuid nad vajavad tuge, et plaan edukalt ellu viia. Kuna oleme 16 tegevusaasta jooksul aidanud sadu ettevõtteid eksportturgudele, siis suudame paljusid karisid vältida ning kiirendame oluliselt uuele turule sisenemist,“ selgitas Orav.

Lisaks traditsioonilistele eksportturgudele Euroopas ja Skandinaavias, aidati möödunud aastal ettevõtteid ka Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Uus-Meremaale. „Sellel aastal sihime Hiina ja Tšiili turge,“ kutsus Orav kõiki huvilisi Tehnopoliga ühendust võtma.

Uusi põnevaid lahendusi on märgata ka Tehnopoli linnakus, mis pakub ettevõtetele targa linna lahenduste testimis- ja arendamisvõimalusi. Jalakäijaid hoiatavad nutikad liiklusmärgid, toitu veavad Starship robotkullerid ja lund lükkab Lumebot. Kuna täna soovib linnakusse tulla üha rohkem uusi ettevõtteid, planeeritakse juba aktiivselt ka uut mahtu.

Baltimaade suurima teaduspargi Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele.

Terviklik tugiteenus hõlmab võimekust pakkuda lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni. Tehnopol on ühenduslüliks erasektori, avaliku sektori ja teadlaste vahel. Teaduspark Tehnopol asutati Tallinna linna, TalTechi ja Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt 16 aastat tagasi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.