Tehnopol ja Ajujaht korraldavad koolitusprogrammi Pärnu, Viljandi ning Narva alustavatele ettevõtjatele

Eesti startup ökosüsteem on oma arengus jõudnud faasi, kus meil on küll üle 1200 tegutseva start-upi, kuid valdav enamus neist on kogunenud Tallinnasse ja Harjumaale või Tartusse. Samas on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud nende arv, kes kolivad pealinnast eemale ning soovivad äriga alustada just teistes maakonnakeskustes.

Iduettevõtlus vähendab palgalõhet

2021. aasta II kvartalis oli Eesti keskmine palk üle 1500 euro, kuid näiteks Ida-Virumaal, Pärnumaal ja Viljandimaal on see vaid üle 1200 euro. Start-up sektor, kui suure lisandväärtusega töökohtade looja, suudab seda lõhet vähendada, kuivõrd sektor loob võrreldes teiste ettevõtetega uusi töökohti 2,3 korda rohkem ning sektoris makstav keskmine töötasu on 1,8 korda kõrgem.

Nii on näiteks Narva, Pärnusse ja Võrru küll loodud uusi koostöötamiskeskusi, mis pakuvad ettevõtjatele vajalikke kontorilahendusi ning kogukonda, kuid start-up ettevõtlusega alustamise sisulist tuge on täna regioonides siiski veel väga vähe. Seetõttu on regioonidest tulevate alustavate ettevõtjate äriline tase ja konkurentsivõime endiselt märkimisväärselt madalam ning nad ei suuda edukalt kandideerida äriideede võistlustel ega osutu valituks inkubatsiooni- või kiirendiprogrammidesse.  

Koolitusprogramm alustavatele ettevõtjatele

Regionaalse ebavõrdsuse vähendamiseks ja kohalike ideede ning alustavate ettevõtjate taseme tõstmiseks pakume välja intensiivse regionaalse bootcamp-programmi. Programmi ülesehitus tuleneb pakkuja pikaaegsest sarnaste programmide elluviimise kogemusest ning regionaalsest tagasisidest.

Programm katab järgmisi teemasid: skaleeritav ärimudel, eesmärgid ja mõõdikud; meeskonna moodustamine ja juhtimine – osalused ja optsioonid; kliendi segmenteerimine ja persoona, unikaalse väärtuspakkumise kujundamine; finantsplaani koostamine ja investeeringute kaasamise eeldused; sihturu ja konkurentide analüüsimeetodid, TAM-SAM-SOM; pitchimise formaadid, skript ja esinemisõpetus.

Kokku korraldatakse kolm bootcamp’i – Narvas, Pärnus ja Viljandis, et saavutada maksimaalne üle-eestiline katvus. Igas bootcamp‘is osaleb u 25 alustavat ettevõtjat. 

Kokku jõuab järgmisele arenguastmele 75 regionaalset ettevõtjat. Igast bootcamp’ist saab kuni 3 meeskonda otse edasipääsu Tallinna ja Tartu vahevoorudesse.

Registreeri end ja oma tiimiliikmed Tehnopoli kodulehel SIIN.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.