Tehnopoli blogi

Tehnopol Startup Inkubaator Ida-Virumaal: Startup Akadeemia avamine, kohalike idufirmade edulood ja võrgustumine Narvas

Tehnopol Startup Inkubaatori Narva programmijuht Olga Kurdovskaja kutsub ühinema venekeelse inkubatsiooniprogrammiga.Foto: Tehnopol

Tehnopol esitles Narvas innovatsiooni- ja ettevõtlushuvilistele mõeldud Startup Akadeemiat, mis loodi rahandusministeeriumi toel Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise toetamiseks.

Tasuta praktilise koolituse läbimiseks avatud Startup Akadeemia annab võimaluse suhelda ettevõtlusest huvitatutel, et arutada praegusel ebastabiilsel ajal piirkonna ettevõtluse arendamise väljavaateid ja vahetada kogemusi.

Abiks kontakti loomisel

Startup Akadeemia on suurepärane lahendus ja võimalus neile, kes mingil põhjusel kohapeal õppida ei saa, aga väga tahavad saada kontakti ettevõtlusmaailmaga. Koolitusi on võimalik läbida endale sobival ajal.

Materjalid on loodud just neile, kes soovivad käivitada oma ambitsioonikat projekti, kuid kel puuduvad selleks täiendavad teadmised, mis on seotud sobiva ärimudeli valiku, idee turundamise, kliendi vajaduste väljaselgitamise, rahastusega jms.

Akadeemia avamisel osalesid Tehnopoli Startup Inkubaatori Narva programmi vilistlased ZenFlower start-upi kaasasutaja ja juba mitmes riigis edukalt kasutatava pagulasabi rakenduse EachOther looja Vera Zemskova ning iduettevõte CAV Solution esindaja Juri Tarasenkov, kes töötas välja unikaalse andmete kontrollimise meetodi ning sulges pre-seed investeerimisringi muljetavaldava tulemusega – 330 000 eurot – ja sisenes oma toodetega USA turule. Lisaks jagas oma kogemusi ettevõtja Sergei Petrov Narvast (Table Tennis Productions OÜ).

Arenguperspektiivide ja regiooni tuleviku arutelul osalesid Startup Estonia regionaalprogrammi juht Anželika Pratkunas ja Enskiedi inkubaatori asutaja Jegor Karasjov.

Publiku hulgas oli palju ettevõtlusest huvitatud noori. Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilane Aleksandr ütles, et tuli üritusele kuulama edulugusid ja saama inspiratsiooni oma tulevaseks startupiks.

“Ma kuulsin palju asju, mis mind inspireerisid. Arvan, et Tehnopoli Startup Inkubaator on minu järgmine samm, lisaks on mul hea meel, et nüüd on võimalus õppida Startup Akadeemias, mida ma hea meelega kindlasti kasutan,” jagas Aleksandr oma plaane.

Aleksandri sõnul köidavad teda projektid, mis võivad inimestele reaalset kasu tuua ja ümbritsevat maailma paremaks muuta ning see ongi iduettevõtluse võlu.

Start-upid on oodatud kasvuprogrammi

Tehnopol Startup Inkubaatori Narva programmijuht Olga Kurdovskaja sõnul oli avamine igati edukas.

“Mis kõige tähtsam, mille nimel me korraldame selliseid kohtumisi ja võrgustumist – sidemete loomine, mis on olulised alustava ettevõtja tegevuse igas etapis, alates idee sünnist kuni esimese investeeringu ja suurele turule uuendusliku toote või teenuse sisenemiseni,” tõi ta välja.

Kurdovskaja lisas, et Ida-Virumaal on palju potentsiaali ja Tehnopoli eesmärgiks on toetada maailma muutvat tehnoloogiaettevõtlust ning innovatsiooni.

“Meilt ei nõuta muud, kui vana mõtteviisi muutmist, et suured projektid sünnivad ainult kuskil suurtes linnades. Täpselt samasugused loovad ja ettevõtlikud inimesed elavad ka meie regioonis, siin võivad sündida ja juurutada ka tehnoloogiad. Esimesed sammud on tehtud – käivitatud on venekeelne inkubatsiooniprogramm tehnoloogilisi tooteid arendavatele ettevõtjatele, mille esimeste lõpetajate seas on juba neid, kes saavad kiidelda (heas mõttes) oma edulooga. Tehnopol koostöös Kohtla-Järve linnaga on käivitanud ka targa linna innovatsioonikonkursi, mis loodetavasti laieneb ka teistesse linnadesse,” oli Kurdovskaja optimistlik.

Kurdovskaja lisas, et Tehnopolil on hea meel kutsuda kõiki venekeelsesse Startup Akadeemiasse. “Neile, kes tunnevad, et nende start-up hakkab juba jalule tõusma, ent arendamiseks ja investeeringuteks on vaja konkreetseid samme, kandideerige Tehnopoli  inkubatsiooniprogrammi ja asuge parimate mentorite juhendamisel oma toote või teenuse kallal tööle,” sõnas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.