Tehnopoli blogi

Tehnopol toetab Eesti ettevõtete sisenemist Hiina, Malaisia ja Tšiili turgudel

Järgmise kahe aasta jooksul on Teaduspargil Tehnopol võimalus aidata rohetehnoloogia ja targa linna valdkonnas tegutsevatel Eesti ettevõtetel eksportida oma tooteid ja teenuseid Hiina, Malaisia ja Tšiili turule.

Tehnopoli äriteenuste juhi Anu Puusaagi sõnul oodatakse kahe erineva projektiga liituma ettevõtteid, kes pakuvad rohetehnoloogia või targa linna lahendusi ning soovivad neid eksportida Hiina, Malaisiasse või Tšiili.

„Hiinas on projektide tegevuspiirkondadeks põhjas paiknev Hebei, Hiina suuruselt kolmas linn Guangzhou ning kirde-Hiina piirkonnad Jinan ja Tianjin. Nendest mitmes piirkonnas toimub juba praegu aktiivselt targa linna tegevuste elluviimine ja nii avalik kui ka erasektor otsivad teadlikult uusi nutikaid lahendusi,“ selgitas Puusaag.

Tehnopoliga on uutele sihtturgudele sisenemiseks oodatud liituma eelkõige mobiilsuse, tervisliku elukeskkonna, elanikkonna, rohetehnoloogiate ja energia säästlikkuse valdkonnas tooteid ja teenuseid pakkuvad ettevõtted.

„Pakume ettevõtetele peamiselt personaalset mentorlust, mis peab silmas konkreetse ettevõtte ärihuve, aitame ettevõttel valmistuda uuele turule sisenemiseks ning toetame ettevõtteid ärikontaktide leidmisega nendel turgudel. Lisaks plaanime teha igasse piirkonda ekspordimissioone,“ lisas Puusaag.

Projektide raames korraldatakse ettevõtetele turundusüritusi ning pakutakse toodete ja teenuste tehnilist nõustamist ja abi sihtturu vajadustega kohandumiseks. Eesmärgiks on projektis osalevate ettevõtete müügitegevuse alustamine sihtriigis.

Projektidesse on kaasatud ka partnerid Soomest ja Rootsist ning mitmeid tegevusi viiakse ellu paralleelselt nii Soome, Rootsi kui ka Eesti ettevõtetega, et toetada ka Põhja-Euroopa piirkonna ettevõtete omavahelist suhtlust.

Juba 12. juunil toimub Helsingis rohetehnoloogiate ekspordist huvitatud ettevõtete esimene infopäev, kus räägitakse põhjalikumalt projekti võimalustest Malaisias ja Hiinas. Järgmine infopäev toimub septembris.

Andke endast märku, kui teie ettevõtet huvitab Hiina, Malaisia või Tšiili kui ekspordiriik aadressil anu.puusaag@tehnopol.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.