Tehnopoli blogi

Tehnopoli AI kiirendi aitab iduettevõtetel tehisintellekti kasutusele võtta

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol viib sel aastal läbi tehisintellekti ehk AI arenguprogrammi, mille üheks osaks on ka iduettevõtetele suunatud AI kiirendi. 

AI kiirendi aitab turule tuua uusi ning tugevaid tehisintellektil põhinevaid tehnoloogiaettevõtteid, kelle lahendustega viiakse väikese ja keskmise suurusega ettevõtete tootmine, protsessid või tooted uuele tasemele. AI kiirendi läbimisele aitavad kaasa nii spetsiaalne AI fookusega koolitussari kui ka valdkonna tipptegijatest mentorid ning eksperdid, kes meeskondadega iganädalaselt töötavad. 

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul on AI kiirendiga liituma oodatud nii uued iduetteõtted, ülikoolide teadusmeeskonnad kui ka need tiimid, kes arendavad olemasolevas ettevõttes uut toodet või teenust.

“Eesmärk on kõigil ühine – tuua turule uued tehisintellektil põhinevad tooted ja teenused, mis aitavad nii Eesti ettevõtetel andmetest suuremat kasu lõigata kui ka omavad selget potentsiaali välisturul. AI ja robootika kiirendis pakumegi juba veidi küpsematele tiimidele tuge uute toote või teenuse arendamisel, turule tulekul ja testkliendiga valideerimisel,” ütles Tammai. 

AI kiirendi viiakse läbi eesti keeles. Osalemine on tasuta ja osalusoptsiooni ei võeta, eelduseks on vaid eskaleeritav tehisintellektil põhinev äriidee ning pühendunud ja vajalike oskustega meeskond. Kõik meeskonnad saavad kasutada ka füüsilist koostöökeskust Teadus- ja ärilinnakus Tehnopol. 

Kandideerida saab kuni 28. veebruarini. Lisainfot ja täpsemaid andmeid kandideerimise kohta vaata SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.