Tehnopoli blogi

Uus kasvuprogramm ootab Eesti iduettevõtete ideid, mis lahendavad uue aja väljakutseid

Tehnopol Startup Inkubaatori uus kasvuprogramm ootab kandideerima alustavaid tehnoloogiaettevõtteid, et leida tänases muutunud maailmas tekkinud ärivõimalustele uusi lahendusi ja kasvatada need tugevateks ärideks.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul on nii Eesti kui ka kogu maailm olukorras, mida enamik ei oleks osanud veel kuu aega tagasi ette näha. „Ärevad ajad panevad küll paljud ettevõtted keeruliste väljakutsetega silmitsi seisma, kuid sama palju on muutunud reaalsus loonud ka uusi võimalusi, mida tehnoloogia abil lahendada saab,“ selgitas Tammai.

„Uus aeg vajab uusi ideid! See on hea pinnas, kus Eesti iduettevõtted saavad oma ideed tugevaks äriks kasvatada, oma tõelist potentsiaali realiseerida, investeeringuid kaasata ja meie tehnoloogiaettevõtlust nii märgilisel ajal üha rohkem maailmakaardile tuua.“

Uude kasvuprogrammi oodatakse kandideerima alustavaid ettevõtteid, mis tegutsevad eelkõige rohe-, tervise-, targa linna või ärilt ärile suunatud tehnoloogiate valdkonnas. Kadri Tammai sõnul oodatakse programmi ettevõtteid, kellel on esmane prototüüp, tugev meeskond ja eskaleeritav äriidee.

Programmiuuenduse koostamisel lähtuti iduettevõtete tagasisidest ja aastatepikkusest kogemusest iduettevõtete investorvalmiduse tekitamisel.

„Inkubatsiooniprogrammi valitud iduettevõte saab endale võtmementori, tuge paljudelt valdkondlikelt mentoritelt, osaleb praktilises ja terviklikus koolitussarjas ja kogub palju kasulikke kontakte startup kogukonnas ning investorvõrgustikes. Programmi väärtus on 10 000 eurot iduettevõtte kohta. Need on alustalad, mis aitavad ehitada tugevaid ja jätkusuutlikke ettevõtteid,“ lisas Tammai.

Tehnopol Startup Inkubaatori võtmementoriteks on oma ala praktikutest eksperdid, kes on ise ärisid üles ehitanud, juhtinud ja oma õnnestumistest ja vigadest õppinud. Võtmementoritel on nii teadmisi kui ka oskusi, kuidas äri väljakutseid seljatada ja kiiremini edasi liikuda.

Kasvuprogrammi üks võtmementoreid Ivar Siimar rääkis, et aastate jooksul on loodud hästi töötav mentorite meeskond, kes iganädalaselt suhtlevad nii omavahel kui iduettevõtetega. Aktiivne infovahetus ja toetus loob hea pinnase ettevõtete hoogsaks kasvuks.

Siimar selgitas, et iduettevõtted on programmi stardipakul väga erineva tasemega. „Meil on olnud nii mees ja koer tüüpi kui ka juba tasuvate klientidega ettevõtteid. Iga programmis osaleja on eriline ja vajab personaalset lähenemist, mida võtmementor ka pakkuda saab.“

Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai lisas, et kuna paljudel iduettevõtetel ei ole algusfaasis raha, töötatakse väikese osalusoptsiooni alusel. See loob võimaluse saada tipptegijate nõu ilma selle eest kohe maksmata.

„Lähtume põhimõttest, et kas õnnestume üheskoos suurelt või ebaõnnestume koos. Statistika näitab, et meie kasvuprogrammides osalenud iduettevõtetest on 60% pärast programmi lõppu jätkusuutlikud. Kui kõrvutada seda faktiga, et omal jõul tegutsevatest iduettevõtetest jääb maailmas ellu alla 10%, on see kõnekas number.“

Programmi kandideerimiseks täida vaid lihtne kandideerimisvorm. Programmi pääsenud iduettevõtted selguvad 17. aprilliks. Lisainfo programmi kohta on siin. Varasematest programmidest on tuule tiibadesse saanud näiteks Bikeep, Toggl, Defendec ja paljud teised tänased tugevad ettevõtted.

Tehnopol Startup Inkubaator loob alustavatele ettevõtetele turvalise kasvukeskkonna. Kasvuprogramm pakub osalevatele ettevõtetele sisukaid ja praktilisi koolitusi ja eksperttuge Eesti ja Euroopa parimatelt mentoritelt, eesmärgiga leida alginvesteering või jõuda eksportturgudele.

Programmi koguväärtus on 10 000 eurot iduettevõtte kohta. Tehnopol Startup Inkubaator on osa Baltimaade suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol terviklikust tugiteenusest. Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele, pakkudes lahendusi ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.