Tehnopoli blogi

Uus tähtaeg! Mainekasse roheidufirmade programmi kandideerimiseks on jäänud loetud päevad

Fotol eelmise aasta Eesti finaalvõistluse võitja Roofit.Solar.Foto: Magnus Heinmets.

Osalejate suure huvi tõttu on Euroopa säästva energia valdkonda toetav mõjufond EIT InnoEnergy pikendanud rohevaldkonna ettevõtete kandideerimise tähtaega uude rahvusvahelisse programmi PowerUp! Challenge kuni 10. märtsini. Programmi raames toimub ka mainekas roheidufirmade konkurss PowerUp! 2020.

PowerUp! Challenge programmi eesmärk on leida Kesk- ja Ida-Euroopa turgudelt üles parimad säästva energia ideed ja lahendused – ettevõtted, kes soovivad saavutada globaalset mõju ja kelle eesmärgiks on jätkusuutlik maailm. Võimalike investeeringute summad programmis osalejatele ulatuvad miljonitesse eurodesse ning kandideerida võib igas suuruses või arenguetapis ettevõte. Samal ajal oodatakse programmiga ühinema ka partnereid, kelle jaoks rohevaldkond olulist tähtsust omab.

Parimate ideede ja lahendustega idufirmad kutsutakse osalema ka PowerUp! 2020 konkursil, mille võidufond on 65 000 eurot. Teiste seas on Amazon Web Services (AWS) parimatele välja pannud 100 000 euro ulatuses krediiti AWS Activate programmis osalemiseks ning ärilise toetuse saamiseks.

Mainekas PowerUp! konkurss toimub Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eestvedamisel Eestis juba kuuendat korda, eelnevatel aastatel on lõppvõistlusel osalenud sellised Eesti idufirmad nagu Roofit.Solar, Zubax Robotics, Lainergy, Ubik Solutions, PolarSol ja Smart Load Solutions.

Tehnopoli rohevaldkonna juhi Ragmar Saksingu sõnul on Eesti ettevõtete võimekus maailmamuutvaid tehnoloogiaid luua väga suur. „Eestlaste leidlikkus ja kiire kohanemisvõime annavad meie ettevõtetele olulise eelise rohevaldkonnas edu saavutamiseks. Samas vajavad kõik iduettevõtted maailma vallutamiseks rahalisi vahendeid ja just seda PowerUp! Challenge’l osalemine pakubki,“ lisas Saksing.

Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) poolt 2009. aastal ellu kutsutud mõjufondi InnoEnergy abiga on rohevaldkonna ettevõtted tänaseks kogunud enam kui 500 miljoni euro ulatuses investeeringuid, kelle seas Eesti ettevõtetest tuntumad on Skeleton Technologies, Hepta Airborne ning Thinnect.

Skeleton Technologies programmidirektori Egert Valmra sõnul algas nende koostöö InnoEnergyga 2014. aastal. „InnoEnergy on rahastanud kahe meie innovatsiooniprojekti läbiviimist ning aidanud meid lisaks finantseeringule ka oma äri arendamises. Samuti on fond toetanud Skeletoni mitmete silmapaistvate tarnijate hangete võitmisel auto- ja transporditööstuses üldiselt. Ilma igasuguste liialdusteta võib öelda, et InnoEnergy on ehitanud Euroopa tööstusele tohutu ärivõrgustiku ja märkimisväärse usalduskapitali,“ kinnitas Valmra.

PowerUp! idufirmade konkursi Eesti finaal toimub 16. aprillil Pipedrives. Sellele eelnevad bootcamp’id 8. ja 9. aprillil Teadus- ja ärilinnakus Tehnopol, kus Euroopa kogenud ärimentorite juhtimisel lihvitakse olemasolevaid äriideid ning esinemisoskusi.

Eesti finaali võitja läheb edasi lõppvõistlusele, mis toimub 3. – 4. juunil Krakowis ühe Kesk- ja Ida-Euroopa tähtsaima majanduskonverentsi Impact’20 (www.impactcee.com) raames.

Programmi kandideerimine kuni 10. märtsini 2020 aadressil www.powerup.innoenergy.com!

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.