Tehnopoli blogi

Vaimse tervise kuule paneb punkti depressiooni ravi jätkuseminar: tule kaasa mõtlema, kuidas saab tehnoloogia toetada järjepideva ravi pakkumist

Eelmise aasta lõpus korraldas Tehnopol koostöös Jansseni ja TheraSynciga depressiooni ravile keskenduva veebiseminari, kus arutleti selle üle, kuidas saaks depressiooni ravi innovatsiooni ja tehnoloogia toel tõhusamaks muuta.

Nüüd, vaimse tervise kuu lõpetuseks, korraldatakse jätkuseminar, kus vaadeldakse lisaks teistele teemadele ka seda, milline roll on depressiooni ravis osapoolte koostööl.

Ravi ei ole kõigile kättesaadav

Sotsiaalministeeriumi tellimusel ja Tervise Arengu Instituudi ning Tartu Ülikooli tehtud (aastatel 2020-2022) rahvastiku vaimse tervise uuringust selgub, et enam kui veerandil (28%) Eesti inimestest on depressiooni risk. Haigus mõjub laastavalt nii pere- kui töösuhetele ning võtab inimeselt elujõu. Kuigi depressioon on enamasti ravitav, ei ole paraku selle terviklik ravi kättesaadav kõigile abivajajatele.

4. novembril toimuval veebiseminaril arutletakse, kuidas edendada koostööd erinevate osapoolte vahel, millised võimalused on patsiendi ja tema lähedase toetamiseks ning kuidas saab tehnoloogia toetada valdkondadeülest koostööd ja järjepideva ravi pakkumist.

Veebiseminarile on oodatud arstid, õed, psühhiaatrid, psühholoogid, terapeudid, patsiendid ja nende lähedased ning kõik, kes teema vastu huvi tunnevad ning soovivad kaasa rääkida. Seminaril osalemine on kõigile tasuta.

Seminari korraldavad Tehnopoli juhitud Connected Health klaster, Janssen ja TheraSync.

Seminari ajakava ja registreerimisinfo leiab siit. Tule kaasa mõtlema ja rääkima, sest sinu arvamus on tähtis!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.