Tuleviku linn

35 koolitusampsu ja üle 40 põneva koolitaja: EduFest annab suurepärase võimaluse kiirelt teadmiste kogumiseks

EduFest täidab tühimiku kiirete koolitusampsude maailmas.Foto: Mainor AS

Et rahuldada teadmisjanu ning soodustada innovatsiooni, korraldatakse Ülemiste City linnakus juba teist korda EduFest, mis toob huvilistele koju kätte kiired koolitusampsud ja kamaluga hinnatud koolitajaid. 

Kõneldakse tervise-, rohe-, äri- ja juhtimisvaldkonnast ning muidugi puudutatakse ka tulevikutehnoloogiaid ja talentide otsimise ning värbamise valukohti ja võimalusi.

Koolitusampsudest on suur puudus

Sündmust korraldava ASi Mainor juhatuse liige Eneken Titov nendib, et klassikalised seminarid ja koolitused kestavad sageli pool päeva või terve päeva ja inimeste kiire elu- ning töötempo lihtsalt ei võimalda neil pahatihti osaleda. Eriti kui tegemist ei ole otseselt enda töövaldkonda kuuluva teemaga. 

Seega on Titovi sõnul tavapäraste koolituste kõrval vajaka sündmustest, kust saaks kiiresti hea ülevaate paljudest teemadest valdkonna eksperdi toel, et seejärel mõelda, mida oleks vajadus ja soov süvitsi edasi uurida. Samuti on ülikoolidel väga palju põnevaid uurimisteemasid ning uudiseid, mille kohta ise ei oskagi küsida, kuid mida kuulates selgub teema päevakajalisus ja olulisus.

“Meie eesmärk on kajastada EduFestil võimalikult palju teemasid võimalikult erinevatest valdkondadest ja pakkuda kuulajaile n-ö erinevaid väikseid koolitusampse, kust oma huvile kinnitus saada ja seejärel teemaga soovi korral juba omal käel detailidesse liikuda – kas osaledes mõnel täiendkoolitusel, alustades tasemeõppe või miks mitte mikrokraadi omandamisega,” selgitab Titov. 

Teemasid on seinast seina

EduFest toimub 15. septembril kell 9–14.15 Ülemiste City Öpiku maja (Valukoja 8) konverentsikeskuses. 

Huvi pakkunud teemadering on, nagu öeldud, äärmiselt lai ning kava koostamisel peeti silmas ka seda, missugused koolitusampsud olid nõutumad möödunud aasta EduFestil. Siis äratasid Titovi sõnul enim huvi näiteks psühholoogiat puudutavad teemad ja jätkuvalt on vaimsest tervisest rääkimine kohane ning vajalik ka praegu.  

Samuti soovitakse arendada oskust orienteeruda senisest paremini finantsdžunglis, end kurssi viia muutustega seadustes ning osaleda rakendusliku sisuga koolitusampsudel, mis annavad kätte suuna, et lahendada enda jaoks ära mõni praktiline eluline probleem. 

Muidugi saavad EduFestil kajastatud ka digi- ja roheteemad ja neid valdkondasid puudutavaid koolitusampse on kavas üsna palju.

Eneken Titov toob välja näiteks Tallinna Ülikooli professori Jaanus Terasmaa koolitusampsu maailmapäästmisest, mis on kajastatud põneva nurga alt, annab asjale tavapärasest pisut teistsuguse vaate ja suunab, kuidas teha esimene samm oma roheteekonnal.

Põnevaid soovitusi tõotab ka näiteks teema “Kuidas ellu jääda erineva kultuurilise taustaga virtuaalmeeskonna juhtimisel?”, millest kõnelevad Mare Kurvits ja Anneli Rumm Eesti Ettevõtluskõrgkoolist Mainor ja Tiina Tanbaumi loeng vananemisest kogukonnas.

“Räägime küll tööga seotud virtuaalvõimalustest ja ka erinevatest põlvkondadest tööl, aga mida see reaalselt kaasa toob ning millega tuleb ettevõttes arvestada, kui kollektiiv on kaugtööl või meeskonda kuulub näiteks mõni väga väärikas eas inimene, seda konkreetselt puudutatud ei ole,” viitab Titov. 

Ta avaldab, et sooviks ise pea kõigil koolitustel osaleda ja usutavasti leiab igaüks kavasolevast midagi endale huvipakkuvat.

“Eelmisel aastal ütlesid mitmed EduFestil osalejad hiljem, et sattusid sellistele loenguampsudele, mille kohta tegelikult ei osanudki esialgu arvata, et teema nii huvitav võiks olla ja tekib plaan asja detailideni süvenema hakata,” lausub Titov. 

EduFesti teemasid saad vaadata siit. Koju kätte ja uksest sisse tuuakse paljude ülikoolide põnevad lektorid ning seda võimalust tasub kindlasti kasutada!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.