Tuleviku linn

Amazon plaanib rajada uue ja keskkonnasõbraliku peakontori

Foto: Amazon.

Jeff Bezose asutatud ettevõte Amazon andis 2017. aastal teada, et plaanib rajada Virginia osariigis Arlingtoni uue ja jätkusuutliku peakontori. Nüüd avaldas ettevõte ehituse teise etapi arengukavad. 

Amazon plaanib arendada ligi 260 000 ruutmeetri jagu uut kontoripinda, mis jaotub kokku kolme erineva 22-korruselise hoone vahel.

“Oleme oma töötajatele kavandanud tööruumid, kus on esikohale seatud koostöö, looduslik valgus ja pidev suhtlemine loodusega,” teatas Amazon pressiteates

Uued kontorihooned on igati loodussõbralikud ja jätkusuutlikud. Nimelt ehitatakse need LEED Platinumi, praegusel hetkel kõrgeima säästva arengu sertifikaadi nõudeid järgides.

Projekt näeb ette ka 100% taastuvenergial töötavate elektriliste keskkütte- ja jahutussüsteemide paigaldamist. See ühildub Amazoni kliimapoliitikaga – olla 2040. aastaks süsinikuneutraalne.

“Hoolimata sellest, et paljud meie töötajad töötavad sel ajal kodus, näeme oma Arlingtoni peakorterit pikaajalise investeeringuna ning oleme jätkuvalt pühendunud järgmise kümnendi jooksul 25 000 uue töökoha loomisele ja 2,5 miljardi dollari investeerimisele Arlingtonis.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.