Tuleviku linn

Ameerika lennujaamas hakkavad tööle autonoomsed koristusrobotid

Foto:Pittsburghi rahvusvaheline lennujaam.

Ameerika Ühendriikide Pittsburgh’i rahvusvahelises lennujaamas hakkavad peatselt tööle autonoomsed robotid, kes kasutavad puhastamisel UV-valgusel põhinevat tehnoloogiat.

Desinfitseerimisrobotid loodi eesmärgiga võidelda vastu Covid-19 viiruse tekitatud väljakutsetele ning luua turvalisem reisikeskkond, vahendab GlobalNewsWire.

Robotid töötavad kõikides lennujaama sektsioonides ning viivad läbi mitmekihilisi puhasprotsesse, tappes suurema liiklusega alades mikroobe ning steriliseerides käepidemeid.

Tegu on ainsa lennujaamaga Ühendriikides, kus selliseid masinaid rakendatakse. Lennujaama juhatus ning robotite arendajad proovivad puhastajaid veelgi paremaks muuta, nähes neid tulevikus puhastamas ka liftinuppe, eskalaatoreid ning muid “nišikamaid” kohti.

Robotid on loodud koostöös kohaliku firmaga Carnegie Robotics ning toodet nimetatakse Nilfisk Liberty SC50 autonoomseks puhastusmasinaks.

Koroonaviiruse levik on lennundussektorile pannud paraja põntsu, mistõttu loodabki Pittsburghi lennujaam uute meetmete abil sektori “tagasi jalgadele” saamist kiirendada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.