Tuleviku linn

Ateenas sõidavad ringi nüüd internetti ühendatud prügiautod

iot.jpg

Kreeka pealinnas Ateenas vuravad nüüd ringi nutikad prügiautod, mis annavad ümbritsevatele inimestele ja ettevõtetele teada, kas nad on läheduses.

Kui traditsiooniline nutikas prügisüsteem ühendab prügikastid võrku nii, et need teataksid prügifirmale, mil nad täis on, siis Kreekas kasutatav uus prügisüsteem ühendab internetti hoopis prügiautod.

Ettevõtted ning elanikud ümbruskonnas saavad tekstsõnumi teatega, kus auto on ja millal see nende juurde jõuab, et elanikud saaksid oma prügi otse autosse laadida, või koduse prügikasti prügi kogumiseks ette valmistada.

Kreekas tekitab prügi mitmeid muresid. Esiteks ei ole prügikastid eriti ilusad asjad vaadata, teiseks lähevad erinevad toidujäätmed kuumas kliimas prügikastis kiiresti pahaks ja eritavad seejärel erinevaid huvitavaid ja paljudele ebameeldivaid aroome. Seega on eesmärk prügi võimalikult kiiresti kokku koguda hea.

Projekt on sündinud koostöös telekomiettevõtte Vodaphone’iga, kes liitus Ateena 28 000 000 eurose projektiga uuendada linna infrastruktuuri ning muuta see kasutajasõbralikumaks.

Ateena keskmes kasutatakse muuhulgas ka nutivalgustust, hiljuti on seal asutud planeerima alasid jalakäijatele ning mõeldud linnaruumis vaba aja veetmisele. Linn loodab, et see kõik loob eeldused modernseks ja kõrge elukvaliteediga linnaruumiks.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.