Tuleviku linn

Austraalia ettevõte tõi välja futuristliku välimusega täiselektrilise reisipraami

Foto: Austal.

Praegu on aktuaalseks teemaks saanud elektriautod, mis peaksid tulevikus asendama fossiilkütusel töötavaid sõidukeid. Kuid täielikult elektriliseks ei muutu ainult autod, vaid ka muud sõiduvahendid. 

Nimelt avalikustas Austraalia laevaehitusettevõte Austal hiljuti enda uusima täiselektrilise praamiseeria Volta, mis hakkab peagi inimesi vee peal transportima. 

Passenger Express 46V

Koos Volta seeria avalikustamisega tutvustas ettevõte ka enda esimese täiselektrilise praami Passenger Express 46V disaini. 46-meetrine praam on kavandatud pakkuma keskkonnasõbralikke ja ökonoomseid reise.

Lisaks on täiselektriline reisiparv ka üsna mahukas ja kiire. Praami maksimaalseks kiiruseks on märgitud ligi 46 km/h (25 sõlme) ning suudab mahutada korraga kuni 450 inimest. Kokku on kiirpraam võimeline päevas läbima kuni 325 kilomeetrit (175 meremiili).

Austal teatas veel, et kavatseb laiendada Volta seeriat täiendavate mudelite väljatöötamise abil ka kaubanduslikeks reisideks ning jätkata arendustegevust veoteenuste alal, et pakkuda maailmas tõhusaid ja heitevabasid merelahelahendusi. 

Austalil on laevatehased Austraalias, USA-s, Filipiinidel ja Vietnamis ning teeninduskeskused üle maailma eri riikides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.