Tuleviku linn

Belgia linn tahab tänavavalgustuspostid Nokia toel 5G-võrgu abil nutikamaks muuta

Foto: Citymesh.

2020. aasta Euroopa innovatsioonipealinnaks valitud Belgia linn Leuven töötab koos partneritega, et muuta tänavavalgustuspostid 5G-võrgul töötavaks nutikamaks, mille eesmärgiks on parandada elukvaliteeti, suurendada ohutust ja aidata kaasa ettevõtluse arengule. 

Tegemist on Digital City Pole projekti raames kavandatud ettevõtmisega, mis suurendab kohalikku innovatsiooni, soodustab tootlikkuse kasvu ja loob töökohti, eriti väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete seas.

5G-võrku hakkab linnas pakkuma Soome telekommunikatsiooni ettevõte Nokia, kes teeb koostööd konsortsiumiga, mida juhib digitaalsete valgustuspostide arendamisega tegelev ettevõte TRES. 

TRESi laiemas tegevuskavas nähakse ka energiatõhusate LED-valgustite kasutuselevõttu ja elektrisõidukite laadimispunktide rajamist. 

Lisaks 5G-võrgule, mis on kasutusel koostöös kohaliku teenusepakkuja Citymeshiga, pakub Nokia ka ülikiire ühenduse tagamiseks lairibavõrgus olevat Gigabit Passive Optical Networks tehnoloogiat.

„Leuveni linn toetab projekti täielikult. Kuna Leuven valiti tänavu Euroopa innovatsioonipealinnaks, on see veel üks suurepärane näide sellest, kuidas me ideed ellu äratame,” ütles Leuveni linnapea Mohamed Ridouani.

Digital City Pole projekti toetavad Flaami valitsus ning Euroopa Liidu Innovatsiooni ja Ettevõtluse Agentuur.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.