Belgia võtab kasutusele süsteemi, mis teavitab liiklejaid parklate täituvusest

Uue süsteemiga juhatatakse autojuhid uute LED-ekraanide kaudu kõige sobivama parkimiskohani, võttes aluseks praeguse parkimisteabe ja reaalajas reisimise aja.Foto: Shutterstock

Genti linn Belgias võtab 2022. aasta keskpaigaks kasutusele uue dünaamilise liiklusjuhtimissüsteemi. Süsteem teavitab külastajaid reaalajas parkimise hetkeolukorrast, erinevate parklate täituvusest, tõsistest liiklushäiretest ja paljust muust.

Projekti kutsub ellu intelligentse liiklustaristu paigaldamisele spetsialiseerunud ettevõtte Jacops juhitav konsortsium. Lisaks Jacopsile kuuluvad konsortsiumisse nutikate liikluslahenduste liider Be-Mobile ja Belgia LED-ekraanide tootja Q-lite.

Projekti raames vahetab Genti linn välja praegused digitaalsed infoekraanid, mis näitavad parkimismajade täituvust. 2022. aasta teiseks pooleks paigaldatakse üle linna 50 asukohta uued täisvärvilised LED-ekraanid, mis pakuvad võimalust jagada täiendavat liiklusteavet, nagu teetööd ja sündmused või reaalajas reisiks kuluva aja.

Vähendatakse tarbetut liiklust kesklinnas

Vahetult enne maanteed R4 (Genti ümbritsev ringtee) paigaldatakse digitaalsed viidad, mis suunavad külastajad sujuvalt linna äärealadel asuvate pargi ja reisi parklate juurde. Lisaks füüsiliste märkide väljavahetamisele koosneb liikluskorraldussüsteem täiesti uuest keskhaldussüsteemist, mis hakkab näitama hetkel valitsevat liiklusolukorda.

Jacops kasutab uue juhtimissüsteemi jaoks Be-Mobile tarkvara, mis ühendab endas erinevaid liiklusrakendusi nagu parkimine ja liikluskorraldus. Genti linn saab jagada oma linna- ja liikumisteavet, näiteks teavet parklate täituvuse ja ühistranspordi kohta, samuti linkida kolmandatelt isikutelt saadud teavet süsteemi.

Kõige asjakohasem parkimis- ja liiklusinfo jagatakse automaatselt liiklejale või teistele huvigruppidele Belgia tootja Q-lite digitaalsete LED-ekraanide kaudu.

Selle projektiga suudab Genti linn vastata nii praegustele kui ka tulevastele vajadustele liikluskorralduse ja -analüüsi vallas. Külastajad juhitakse uute LED-ekraanide kaudu kõige sobivama parkimiskohani, võttes aluseks praeguse parkimisteabe ja reaalajas reisimise aja.

“Liiklusjuhiste süsteemiga vähendame kohti otsivate liiklejate arvu ja saame eelnevalt teada anda, millised parklad on täis,” ütleb Genti linna mobiilsuse eest vastutav vanem Filip Watteeuw. “Nii saavad inimesed kiiremini otsustada, kuhu parkida ja me piirame tarbetut autoliiklust linnas.”

Reisijad saavad teavet ka parkimiskohtade täituvuse, raskete õnnetuste, ummikute ja ühistranspordiühenduste kohta. Lühidalt öeldes tagab Genti linn hästi informeeritud reisijatele ja elanikele ning saab seeläbi vähendada tarbetut liiklust linnas.

Selle uue liikluskorraldussüsteemi koguinvesteering koos hoolduse ja tarkvaraarendustega on 2,7 miljonit eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.