Tuleviku linn

Berliin paigaldab ristmikele nutika liiklustehnoloogia

Pilt on illustreeriv.Foto: Shutterstock.

Saksamaa pealinnas Berliinis hakatakse sõiduteede ristmikel kasutama Sensys Networksi nutikat liikluse tuvastamise radartehnoloogiat.

Uus tehnoloogia eristab jalgratturit ja mootorsõidukit peatusribal, loendab jalgrattateel liiklevaid rattureid ning annab täpselt teada, milline parkimiskoht linnas on vaba. Kõik kogutud andmed edastatakse reaalajas liiklushaldusrakendustesse.

Liiklustehnoloogia eesmärk on täpse tuvastuse kaudu parandada inimeste liikumist linnas, vähendada ummikuid ning tagada ohutus eelkõige jalgratturitele ja jalakäijatele.

Firma teatel on nende andur FlexRadar tiheda trammiliini ja jalgrattaliikluse tõttu Berliini liiklusameti jaoks lausa kriitiline komponent. 

Ettevõtte kinnitusel on maapealne radaritehnoloogia immuunne ka elektromagnetiliste häirete suhtes, mistõttu võimaldab see jalgrattaid probleemideta tuvastada isegi trammide juuresolekul.

“Berliini trammi-, jalgratta- ja autoliikluse keerukas labürindis on ülioluline, et oleks olemas täpne tuvastamine, mis võimaldaks linnas kasutada intelligentseid liikluslahendusi,” sõnas Sensys Networksi tegevjuht Amine Haoui.

Üks peamisi lepinguosalisi on energiavõrkude arendusettevõte Alliander, kes valib nutikate ristmike paigaldamise asukohad. Rakendamisel on abiks veel ettevõtted Siemens, Swarco, Stuehrenberg, Spie ja AVT Stoye.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.