Birminghami ülikoolist tahetakse teha maailma kõige targem ülikoolilinnak

Birminghami ülikool teeb koostööd Siemensiga, et muuta oma Edgbastoni ja Dubai ülikoolilinnakud kõige targemaks maailmas. Foto: Shutterstock

Birminghami ja Dubai ülikoolilinnakud ühendavad endas digitaalsed sensorid ja tehnoloogilised analüüsid, tehisintellekti, detsentraliseeritud energiatootmise ja salvestamise ning taastuvenergia, mis aitavad jälgida kasutajate käitumismustreid ning loovad nö elava labori.

Suurbritannias asuv Birminghami ülikool teeb Siemensiga koostööd, et muuta oma Edgbastoni ja Dubai ülikoolilinnakud maailma kõige targemaks ülikoolilinnakuks.

Andmeid kasutatakse teadus- ja arendustegevuses

Niinimetatud elav labor kogub pidevalt andmeid ülikooli ehitustehnoloogiatest, kinnisvara infrastruktuurist ja energiajaamadest ning kasutab neid innovatsiooni, teadus- ja arendustegevuse ning õpetamise juures. Energiavajaduse ja -tootmise analüüsimine loob õpilastele paremad võimalused õppimiseks, sest andmeid, mida analüüsida, on kogu aeg võtta. Lisaks annab ka platvorm võimaluse teha teadustööd. 

Siemens sponsoreerib Ühendkuningriigis ja Dubais asuva ülikooli doktorantide meeskonda. Nende uurimisprojektid on kavandatud Siemensi ja ülikooli koostöös, et lahendada olulised väljakutsed andmeteanalüüsis, tehnoloogias, linnasüsteemides ja nullenergia eesmärgi saavutamisel.

Sel aastal saab Birminghami ülikoolist esimene ülikool maailmas, mis on ulatuslikult kasutusele võtnud asjade Interneti (IoT) tehnoloogia. Alates 2021. aasta sügisest hõlmab selle suure energiatõhususprojekti esimene etapp 23 000 valgustatud IoT-anduri kasutuselevõttu kogu ülikooli territooriumil.

Eesmärk luua kõige targem ülikoolilinnak

“Meie eesmärk on pakkuda tuleviku ülikoolilinnakut, kasutades selleks tipptasemel tehnoloogiaid, et muuta meie ülikoolilinnakud Edgbastonis ja Dubais maailma kõige targemaks,” ütles Birminghami ülikooli asepresident professor Tim Jones. “See suurendab meie õpilaste kogemusi, loob uusi uurimis- ja innovatsioonivõimalusi, vähendades samal ajal oluliselt meie süsiniku jalajälge,” lisas ta.

Siemens toob ülikooli juurde 10 aastaks energeetika- ja asjade interneti teenuste büroo, tagamaks, et ülikool kasutab ära nii tehnoloogia kui ka tööstuse asjatundlikkuse potentsiaali. Ülikool on juba teinud märkimisväärseid edusamme oma tegevuse jätkusuutlikumaks muutmisel, sealhulgas on nad saavutanud 2020. aasta eesmärgi, milleks oli vähendada süsinikuheidet 20 protsenti.

Ülikool jälgib pidevalt, kuidas oma hooneid jätkusuutlikumaks muuta, sealhulgas on soov vähendada süsinikdioksiidi tootmist 2856 tonni võrra aastas, mis võrdub viie protsendiga ülikooli praegustest heitkogustest.

Selle aasta alguses allkirjastas Birminghami ülikool ÜRO Global Compacti – maailma suurima ettevõtete vastutuse algatuse. Selle osaks on kohustus vähendada oma keskkonnajalajälge ja maksimeerida oma uuringute mõju. Birminghami ülikool osaleb ka COP26 ülikoolide võrgustikus ja osaleb novembris COP26 konverentsil Glasgow’s.

Siemensi juhatuse liige ja nutika infrastruktuuri tegevjuht Matthiar Rebellius ütles: „Sellised partnerlused on äärmiselt olulised uute teadmiste kogumiseks, uute tehnoloogiate katsetamiseks ja arendamiseks ning tõhusa ja jätkusuutliku energiainfrastruktuuri loomiseks.

Ülikooli ülikoolilinnak Dubais on sel sügisel algava Dubai Expo 2020 jätkusuutlikkuse ülemaailmne näide.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.