Tuleviku linn

Bogotasse paigaldatakse üle 6000 uue nutika välimeediaekraani ja bussiootepaviljoni

Bogota.Pilt: Pixabay

Colombia pealinnas Bogotas sõlmiti välireklaami ettevõttega JCDecaux leping elektrooniliste ekraanidega välimööbli hankimiseks.

Lepingu kestvusaja jooksul soovitakse linna paigaldada üle 6000 nutika välimeedia kuvari ja keskkonnasäästliku bussiootepaviljoni, mille abiga hakatakse pakkuma uusi avalikke teenuseid ning edastama linna puudutavat infot.

Uued teenused ja kommunikatsioonivõimalused

Colombia pealinnast Bogotast on antud teada 15 aastat kestvast tänavamööbli hankimise tehingust ülemaailmse välireklaamiettevõtte JCDecaux Colombia tütarettevõtte Eucoliga, et aidata linnal pakkuda uusi teenuseid ja võtta kasutusele moodsad kommunikatsioonistrateegiaid.

Lepingu järgi peab Eucol korraldama enam kui 6000 avalikku teenust pakkuva tänavamööbli eseme projekteerimise, paigaldamise, käitamise ja hoolduse.

Tänavamööbli hulka kuuluvad näiteks bussiootepaviljonid, aga ka nutikad digitaalsed linna puudutavat infot edastavad paneelid, millega loodetakse tõhustada Bogota kultuurielu ning suurendada linna atraktiivsust turistide seas.

Nutikad ekraanid ja säästlikud ootepaviljonid

Uusi bussiootepaviljone ja varjualuseid hakatakse paigaldama 2021. aastal ning viimased paviljonid peaksid paika saama 2024. aastal.

„Linn ja linnaelanikud saavad kvaliteetsed ja vastupidavad bussiootepaviljonid ning lisaks väga uuenduslikud teenused, näiteks hakatakse linna puudutavat infot edastama nutikatel digitaalsetel ekraanidel,“ viitas Jean-Charles Decaux ettevõttest JCDecaux.

Decaux’ sõnul peetakse toodete juures tugevalt silmas keskkonnaväärtusi. Eesmärk on optimaalne energiatõhusus. Osad bussi ootamiseks mõeldud varjualused varustatakse näiteks fotogalvaaniliste katuste ja LED-tehnoloogiaga, et vähendada elektritarbimist kuni 60 protsenti.

Tänavamööbel valmistatakse korrosioonikindlatest ja taaskasutatavatest materjalidest, nagu näiteks teras, alumiinium või klaas. Selline valik tagab vastupidavuse ning kvaliteedi.

JCDecaux esindajad rõhutavad, et nende eesmärk on aidata igati kaasa Bogota elukvaliteedi parandamisele ja seda lähtudes linna missioonist saada piirkonna üheks jätkusuutlikumaks pealinnaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.