Tuleviku linn

Bristol keelustab esimese Inglismaa linnana osaliselt diiselautode kasutuse

Foto: Pixabay

Bristol on astunud sammu lähemale saamaks esimeseks Ühendkuningriigi linnaks, kus diiselkütuse peal sõitvad autod keelustatud on. Keelu eesmärgiks on vähendada lämmastikheitmete osakaalu õhus.

Erakasutuses olevad masinad ei tohi sõita hommikul kella 7-st kuni päeval kella 3-ni kesklinna ega sadamasse. Keeld ei kehti hetkel veel bussidele, taksodele ega ka veokitele, ent neile on määratud eraldi maksud.

Nagu ka mujalgi maailmas, soovib linn lisaks sisepõlemismootorite järk-järgulisele keelustamisele õhukvaliteeti parandada ühistranspordi ja massimobiilsuse suurendamise abil, vähendades autode üksikkasutust. Teiste keskkonnasäästlike lahenduste hulka kuulub ka vanade autode lammutamisplaan.

Muudatus viiakse lõplikult läbi ülejärgmise aasta märtsiks. Muuhulgas aitab linn elanikel uute keskkonnanõuetega kohaneda, pakkudes abiteenuseid ning nõustamist. Bristol pole ainus linn, kus selline aktsioon läbi viiakse. Üle Euroopa on kliimamuutustega võitlemiseks saastavaid autosid keelustamas ka mitmete teiste riikide pealinnad, näiteks Oslo ja Madrid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.