Tuleviku linn

Buffalo tahab saada Ameerika nutikaimaks linnaks

Foto: Shutterstock

New Yorgi osariigis asuva Buffalo linnapea Byron Brown on lubanud muuta Buffalo Ameerika kõige targemaks linnaks.

Luuakse andmebaas arengusuundade selgitamiseks

Eesmärgi saavutamiseks on linnavalitsuse esindajatel plaanis käivitada partnerlusprojekt Põhja-Carolinas asuva SAS Instituudiga.

Instituudi teadurid töötavad koos linnavalitsuse spetsialistidega välja tarkvara ning loovad ainulaadse andmebaasi, mille abil saab analüüsida mitmesuguseid linnas kogutud andmeid. Andmete analüüsile toetudes saab määrata täpsemad valdkonnad, mis vajavad arendamist. Neid suundi arvestades kujundatakse linna edaspidine tegevuskava ja arengupoliitika.

Sammhaaval aina nutikamaks

Linnapea Browni sõnul ei ole Buffalo Ameerika mõistes küll traditsiooniline tehnoloogiakeskus, kuid siiski on võetud endale kohustus muuta linn järk-järgult aina targemaks.

Kindlasti jätkatakse nutikate tänavavalgustite paigaldamist. Samuti tark- ja riistvara arendamist, mille abil saab muuta linna pakutavad teenused tõhusamaks. Lisaks tegeletakse hoogsalt nutika kanalisatsioonisüsteemi loomisega.

Seniste edusammude hulgast tõi Brown veel välja Buffalo Roami parkimisrakenduse, mille kasutussagedus kasvas möödunud aastal 50% võrra. Samuti mainis ta Smart Sewer Systemsit, mille abil kasutatakse Buffalos nutikaid andureid reovee äravoolu taristu tõhustamiseks.

Uue algatuse Buffalo’s Race for Place abiga loodetakse aga edendada avaliku ja erasektori partnerlust tööjõu vahendamise ja väikeettevõtluse osas.

USA suurim telefoniteenuste osutaja AT & T on lubanud, et tasuks nutikate algatuste eest ehitab ettevõte oma 5G võrgu ka Buffalosse.

Omavalitsuse töö muutub tõhusamaks

Partnerluse kohta SAS-iga on praegu teada veel väga vähe üksikasju, kuid ettevõtte asepresident Grant Brooks avaldas, et see aitab laiendada kodanikele mõeldud teenuste valikut ja tõhustada omavalitsuse tööd.

Brooks märkis ka, et sarnased andmeaitade ning -analüüsiprojektid, nagu praegu Buffalos kavas, on varem aidanud tõhustada nii mõnegi teise USA linna tegevust ja välja selgitada eluasemete, avaliku ohutuse kui ka keskkonnaga seotud valdkondi, mis vajavad parandamist ja investeeringuid.

Andmeaida projektiga jätkatakse tööd, mida alustati portaali Open Data Buffalo loomisega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.