Tuleviku linn

Dohas toimub märtsi lõpus nutilinnade suurüritus Smart City Expo 2022, kus lahatakse globaalseid probleeme

Msheirebi linnaosa on üks esimesi terviklikke nutilinnu maailmas.Foto: Shutterstock

Qatari IT- ja kommunikatsiooniministeerium korraldab märtsi lõpus Dohas nutilinnade suurürituse Smart City Expo 2022. Sel aastal on ürituse teemaks jätkusuutlik tulevik ja vastupidavus.

29.-30. märtsil tulevad Dohasse kokku tunnustatud eksperdid ja valdkonna spetsialistid üle kogu maailma. Üritusele oodatakse üle 100 näituse, 70 esineja ja spetsialisti. Korraldajate hinnangul osaleb sündmusel üle 2500 külastaja enam kui 20 erinevast riigist. 

Konverentsi eesmärk on leida lahendusi maailma linnu kimbutavatele probleemidele ning panustada järjest areneva tehnoloogia abil jätkusuutlike linnade arengusse.

Üritus toimub Msheirebi linnaosas, mida peetakse maailma esimeseks terviklikuks ja jätkusuutlikuks nutikaks linnaosaks.

“Smart City Expo Doha 2022 üritus on kooskõlas Misheireb Properties ettevõtte visiooni ja missiooniga muuta praeguseid ehitustrende ja linnaplaneerimist nii, et need arvestaks tulevaste põlvkondade vajadustega,” selgitas Msheireb Properties juht Nasser Matar Al-Kawari.

Üritusel on kavas käsitleda selliseid teemasid nagu jätkusuutlikud linnad, digilahenduste kättesaadavus ja avalikud teenused, globaalne majandus ja digitaalne valmisolek, spordiürituste korraldamine, kliimamuutused ja nutikas linnaplaneerimine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.