Tuleviku linn

Dubai muutis suure osa linnateenustest mobiilseks

Foto: Pixabay

Tulevikulinnade arengus on äsja suure hüppe teinud Dubai linn, kuhu on võimalik nüüdsest taotleda e-residentsust. Protsess võtab aega minimaalselt 40 minutit ning on osa uuest Dubai Now e-teenuste platvormist.

Dubai Now nimeline lahendus annab emiraadi kodanikele võimaluse nutitelefonides läbi viia erinevaid tehinguid ja esitada avaldusi. Residentsusteenus jälgib ning juhendab kõiki soovijaid viisade taotlemisel ööpäevaringselt.

Kasutajad saavad avalduse teha vaid 10 minutiga, millele järgneb riigiasutuste poolt heakskiidu ootamine. See võib võtta alates poolest tunnist kuni kahe tööpäevani.

Dubai Now rakenduse arendajate sõnul soovivad nad 2021. aastaks luua täiesti paberivabalt majandavate riigiasutustega linna. Lisaks koondatakse ühte rakendusse kõiksugused linnateenused. Residentsusteenuses saab uuendada ka oma laste, vanemate ning sugulaste elamislubasid. Hetkel kasutavad Dubai Now rakendust 350 inimest

Dubai Now rakendus hõlmab endas 88 erinevat riigiteenust, mille valdkonnad algavad haridusest ning lõppevad transpordi ja heategevusannetustega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.