Tuleviku linn

Edinburghis avati Suurbritannia esimene täielikult keskkonnasõbralik roheala

Edinburgh. Pilt on illustreeriv.Foto: Shutterstock.

Šotimaa pealinnas Edinburghis asuvast Saughton Parkist on saanud Suurbritannia esimene täielikult keskkonnasõbralik roheala.

Leithi jões asuv süsteem kasutab unikaalset mikrohüdro tehnoloogiat, mis genereerib elektrit pargi kõigi vajaduste jaoks.

Projekti toetas ligikaudu 560 000 euroga elektrivõrgu ettevõte SP Energy Networks, et tagada pargile väiksema süsinikuheitega energialahendus.

Hinnanguliselt vähendab uus tehnoloogia 90 tonni süsinikdioksiidi paiskamist atmosfääri aastas, mis võrdub 11,5 miljoni nutitelefoni täislaadimisega, väidab ettevõte.

Šotimaa esimene täielikult energianeutraalne ja ökoloogiline haljasala. (C) Foto: SP Energy Networks

Lisaks aitab uus tehnoloogia kohalikul kogukonnal säästa energiakuluna aastas 20 000 eurot, mis investeeritakse uuesti parki, et rajada uusi haridus- ja kogukonna hooneid kohalikele.

2013. aastal käivitati Edinburghi linnavolikogus ligi 9 miljoni euro suurune taastamisprojekt 19 hektari suuruse pargi moderniseerimiseks. Projekt on kooskõlas Šotimaa 2045. aasta eesmärgiga, milleks on saada Suurbritannias esimeseks nullheitega riigiks.

“Selle uskumatu projekti lõpuleviimine teeb Saughton Parkist esimese täielikult keskkonnasõbraliku roheala, mis tõestab, et kaasaegset tehnoloogiat saab tutvustada avalikele ajaloolistele parkidele,” sõnas Edinburghi linnavolikogu liige Donald Wilson.

SP Energy Networksi tegevjuht Frank Mitchell ütles, et Šotimaal ja Suurbritannial on ambitsioonikad plaanid saavutada süsinikuneutraalsus ning investeeringud sellistes projektides on suured sammud puhtama tuleviku poole.

Siiani on SP Energy Networks toetanud Šotimaa kesk- ja lõunaosas juba 36 projekti.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.