Tuleviku linn

Eeskujuks elektrihinna alandamisel! Melbourne ehitab naabruskonna suurust akuvõrku

Melbourne tuledes.Foto: Shutterstock

Power Melbourne otsib akulahenduste pakkujate ja energia jaemüüjate hulgast koostööpartneterid, et muuta nende kaasabil linn rohkem taastuvenergiasõbralikuks ja vähendada tarbijate elektriarveid.

Austraalia energiaturu operaatori poolt tehtud simulatsioon näitab, et Victorias suureneb väikese ja keskmise mastaabiga aku mahutavus järgmise kümnendi jooksul 844 protsenti. Seevastu pruunsöe kasutamine väheneb prognooside kohaselt 79 protsenti, vahendas Smart Cities World.

Melbourne’i linnapea Sally Cappi sõnul pakub akusalvestusega tagatud taastuvenergia häid võimalusi mitte ainult heitkoguste vähendamiseks, vaid ka töökohtade loomiseks ja kohalikule majandusele.

„Power Melbourne’i kaudu tahame olla teejuhiks ja luua reprodutseeritava mudeli, mida saab kasutada kõikjal Victorias ja riigis, ning me otsime energiamüüjaid ja akupakkujaid, kes oleksid meiega kaasas juba algusest,” rääkis ta.

„Soovime, et need, kes jagavad meie nägemust, ühineksid meiega selle uuendusliku projekti elluviimisel, aitaksid vähendada heitkoguseid ning tarniksid elanikele ja väikeettevõtetele taskukohase hinnaga taastuvenergiat.”

Kogu ettevõtmine on osa linna plaanist varustada Melbourne 2030. aastaks sajaprotsendiliselt taastuvenergiaga.

Melbourne’i linn teeb Power Melbourne’i projektis koostööd RMIT ülikooli ja Melbourne’i ülikooliga. Power Melbourne on Melbourne’i ülikooli vahelise uue partnerlusharta raames läbiviidud võtmeprojekt.

Koostöös RMITi ja Melbourne’i ülikooli teadlastega toetab Power Melbourne ülikoolide ja nõukogu eesmärke kliimamuutuste vastu võitlemisel.

Keskkonnaportfelli juhtivnõunik Rohan Lepperti sõnul koordineeritakse Power Melbourne’i patareisid, et tuua rohkem taastuvenergiat võrku tagasi just siis kui seda kõige rohkem vaja on.

„Taastuvenergiale üleminek ning ettevõtetele ja kogukonnale õpetamine, kuidas seda teha, on oluline osa meie plaanidest luua melbournlastele jätkusuutlikum tulevik,“ ütles Leppert.

„Kui Austraalia ja maailm lähevad üle puhtale energiale, teame, et elanike ja väikeettevõtete lihtne juurdepääs taskukohasele energiale on ülimalt oluline.”

Käimas on töö akuvarade paigaldamiseks sobivate asukohtade leidmiseks. Sealjuures võetakse arvesse võrguvajadusi ja kogukonna eelistusi.

Melbourne’i linn on saanud ka rahalisi vahendeid, et toetada Victoria valitsuse akuprojekti tehnilist teostatavusuuringut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.