Tuleviku linn

Esimesed Suurbritannia linnad otsustasid loobuda diiselbussidest

Üha rohkem linnasid üle maailma on võtnud endale suureks eesmärgiks vahetada kindlaks aastaks kogu bussipark elektriliste sõidukite vastu välja. Kuigi valdav osa maailma e-bussidest liiguvad ringi Aasias, tõuseb järk-järgult selle populaarsus ka teistel mandritel.

Nimelt teatasid Inglismaa linnad Oxford ja Coventry, et kavatsevad peagi liigutada enda bussiparke täielikult elektrienergia abil. See teeb neist esimesed linnad Ühendkuningriigis, kes lõpetavad diiselkütusel töötavate busside kasutamise.  

Elektriliste busside kasutuselevõtt

Ettepanekute kohaselt võivad mõlemad linnad saada 55 miljoni euro suuruse rahastuse, et asendada praegused bussid elektrilistega ning paigaldada uued laadimisjaamad ja elektrivõrgu uuendused. 

“Kogu Coventry bussipargi elektriliseks muutmine pole mitte ainult suur edusamm linna ühistranspordile, vaid aitab ka lahendada kliimaolukorda, millega me puutume kokku nii Lääne-Midlandis kui ka kogu Ühendkuningriigis,” sõnas Lääne-Midlandi linnapea Andy Street.

Transpordiministeeriumi poolt korraldatud konkursile kandideeris kokku 19 piirkonda, kus taotlejad pidid demonstreerima ideid kasvuhoonegaaside vähendamiseks ja õhukvaliteedi parandamiseks.

Roheline tulevik

Mullu veebruaris teatas Ühendkuningriigi valitsus 5,5 miljardi euro suurusest rahastamisest, mille eesmärk on rajada uus “kuldne ajastu” busside ja aktiivse reisimise näol.

Viieaastane investeerimisplaanide pakett näeb ette bussiteenuste edendamist, keskenduses mitmele prioriteedile.

  • Tihedama sagedusega teenused, sealhulgas õhtud ja nädalavahetused, et hõlbustada inimeste liikumist igal kellaajal
  • Soodsamad hinnad
  • Vähemalt 4000 heitevaba bussi
  •  Uued skeemid marsruutide tõhusamaks muutmiseks, et bussid väldiksid ülekoormatud marsruute ning saaksid reisijaid sihtkohta kiiremini viia

“Coventry ja Oxford võivad peagi olla meie bussiteenuste uue ajastu plaanide esirinnas, aidates meil arendada tuleviku rohelise transpordivõrgustikku ja toetada töökohti siin Suurbritannias, “ sõnas Ühendkuningriikide Transpordiameti sekretär Grant Shapps.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.