Tuleviku linn

Galerii: Ülemiste City nutilinn laienes taaskord

Foto: Erlend Staub.

Ülemiste City sai taas värskendust — seekord uue 12korruselise büroohoone näol, mis hakkab kandma tuntud Eesti keemiku Viktor Palmi nime. Kohe selle kõrval avati uus linnaväljak, mis hoonest inspireerituna nimetati Viktori väljakuks.

Büroohoone ehitamine läks koos parkimismaja ja väljakuga maksma 25 miljonit eurot. Avatseremoonial jalutas hoone 13. korruse kõrgusel 107 meetri pikkuse slackline’i peal köielkõndija Jaan Roose, kes laskus sealt tagasi maapinnale piduliku avamislindiga.

Foto: Marek Metslaid.

Tegu on Ülemiste City viimaste aastate ühe suurema projektiga, mida muuhulgas on tunnustatud rahvusvahelise LEED Platinumi sertifikaadiga. Selle saavad vaid hooned, mis on ülimalt keskkonnasäästlikud ning mille haldamine on efektiivne.

Palmi maja kannab madalenergiahoone märgist ehk kuulub energiatõhususe poolest B-klassi.

Maja välispiire on eriti soojapidav ning sisemus on valgustatud intelligentse LED-valgustusega, mis mõõdab valgustatust hoonest väljaspool ja reguleerib selle järgi siseruumide valgustustaset. Kõik valgustid on varustatud sensoriga, mis kustutavad tuled kohe, kui kõik on oma töökohalt lahkunud.

Hoone on kavandatud viisil, mis lubab ruumilahendusi hõlpsalt muuta, kui üüriva ettevõtte vajadused tööruumide osas muutuvad. Näiteks võib avabüroost teha kabinettidega büroo ja vastupidi, samuti saab muuta nende suurust, ja seda vaid ühe nädalavahetusega.

Linnakusse juurde tulnud 10 800 m2 moodsa töökeskkonna arhitektuurse lahenduse autoriks on KOKO arhitektid, valmis ehitas selle Oma Ehitaja AS. Peatselt on Viktori väljakule oodata ka purskkaevu.

Büroodes on uudne plug-and-play-töökeskkond — sellistes ruumides on stepslid ning muud ühendused pandud spetsiaalsete püstakute külge. See annab võimaluse tõsta oma laud või positsioon ruumi mis tahes nurka.

Uus büroohoone ja selle kõrval asuv parkimismaja on ühendatud galeriiga. Parkimismajas on enam kui 520 autoparkimiskohta ja Beekeepi jalgrattahoidla ning loomulikult on seal ka võimalus laadida elektriautosid.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.