Tuleviku linn

Google hakkab Euroopa linnadele pakkuma saastemõõtmise teenust

Foto: Scanpix

Juba pikemat aega on Google Ameerika Ühendriikides pakkunud teenust, mis suudab mõõta linnade heitmehulka ning saastetasemeid. Tööriist töötab läbi avalikult Google Mapsis jagatud transpordi-ning hooneinfo kogumise kaudu.

Nüüdsest hakkavad EIE nimelist teenust kasutama ka Euroopa metropolid. Praeguseks on end programmi kirja pannud Birminghami, Manchesteri, Wolverhamptoni, Coventry, Dublini ning Kopenhaageni linnad. Et tööriista kasutusluba saada, tuleb linnavalitsusel täita vastav internetiavaldus.

EIE ehk “Environmental Insights Explorer” analüüsib keskkonda nelja kategooria alusel. Esimesed kolm on seotud transpordi, hoonestuse ning üldiste heitmekogustega ning viimane päikeseenergia potentsiaali kasutamise järgi.

Tööriist toimib koostöös Google’i teise projektiga Air View, kus firma autod linnatänavaid pildistades samaaegselt ka õhukvaliteeti mõõdavad. Rakendus pakub kogutud info põhjal ka võimalikke lahendusi, millega tänavaid rohelisemaks muuta. Sinna hulka kuuluvad jalgrattateede rajamine ning päikesepaneelide sagedasem kasutamine.

Siiani on linnade tagasiside olnud väga positiivne. Näiteks Kopenhaageni linnavalitsuse sõnul on tööriist aidanud ära kaardistada kõige heitmerohkemad piirkonnad, kuhu plaanitakse juba keskkonnasõbralikumaid vastumeetmeid.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses